Východniari majú záujem o očkovanie

VýchodKoronavírus

Vakcinácia bude pokračovať aj tento týždeň, a to na viac ako 50 miestach v Košickom kraji.

Po rekordných denných prírastkoch nakazených a sprísnení opatrení sa zvýšil záujem východniarov o očkovanie. Zdravotníci Košického samosprávneho kraja (KSK) uplynulý týždeň podali v teréne vyše 5400 vakcín, pričom spolu s očkovacími centrami je to takmer 9900 aplikovaných dávok. Vakcinácia bude pokračovať aj tento týždeň, a to na viac ako 50 miestach vrátane obcí a miest, firiem či nákupných centier. Záujemcovia budú môcť využiť výjazdovú službu, očkovací autobus či simulovanú kóju. Zdravotníci vo vakcinačnom centre za prítomnosti pediatra budú očkovať aj deti a mládež. Na výber je jednodávkový Janssen od Johnson&Johnson aj dvojdávkový Pfizer od konzorcia BioNTech.

Predseda KSK Rastislav Trnka uviedol, že očkovacie bude pokračovať aj v zariadeniach sociálnych služieb, pričom vakcíny dostanú nielen klienti, ale aj zamestnanci:

„KSK sa snaží zaočkovať každého záujemcu o prvú, druhú aj tretiu dávku vakcíny. Tých najzraniteľnejších naďalej očkujeme priamo v zariadeniach sociálnych služieb verejných aj neverejných poskytovateľov. V rámci 13 župných zariadení je plne zaočkovaných 88 percent klientov, tretiu dávku vakcíny už dostalo viac ako 630 klientov z celkového počtu vyše 1700. Aj vďaka očkovaniu je situácia v zariadeniach sociálnych služieb ustálená, koronavírus má aktuálne 22 klientov. V súčasnosti neevidujeme väčšie ohnisko nákazy v žiadnom zo zariadení.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Očkovací autobus je každý deň pristavený v inom meste, napríklad v Sobranciach, Sečovciach, Krompachoch, Strážskom, Gelnici, aj Michalovciach. Hovorkyňa KSK Anna Terezková pripomenula, že vakcíny sa podávajú aj v nákupných centrách Atrium Optima, Galéria, Tesco, Aupark, Madaras v Spišskej novej Vsi, ale aj v priestoroch železničnej stanice v Košiciach.

„Zdravotníci vyrazia zaočkovať napríklad obyvateľov obcí Kravany, Košická Polianka, Pozdišovce, Porúbka, Tibava, Čižatice, Hrčeľ, Nový Salaš a ďalších. Počas víkendu bude opäť v prevádzke veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach. Sobota (4.12.) je vyhradená pre všetky tri dávky vakcíny Moderna, pričom popoludní budú zdravotníci podávať jednodávkový Janssen. V nedeľu (5.12.) dopoludnia sa tam bude podávať vakcína od Pfizer/BioNTech deťom, neskôr aj dospelým. K dispozícii bude v sobotu aj centrum v Michalovciach, kde budú zdravotníci podávať vakcíny Pfizer/BioNTech aj jednodávkový Janssen.“

Komentáre