Východniari môžu obdivovať umenie európskeho šermu

VýchodZaujímavosti

Do programu sú zaradené ukážky šermu s dlhým mečom, jednoručným mečom či rapírom a dýkou.

V parku pri zámku v Humennom môžu návštevníci dnes (13.7.) vo večerných hodinách obdivovať umenie európskeho šermu z minulých storočí. Do programu so začiatkom o 19.00 hod. sú zaradené ukážky šermu s dlhým mečom, jednoručným mečom či rapírom a dýkou.

Podujatie zorganizovalo občianske združenie (OZ) Michalovský spolok šermiarsky. „Divácky najatraktívnejšími budú samotné sparringy, čo je boj medzi dvoma šermiarmi, ale s tým, že nič nie je nacvičené. To znamená, že sa ide vyslovene naostro, samozrejme, šermiari majú na sebe príslušné ochranné prvky,“ uviedol predseda OZ Michalovský spolok šermiarsky Patrik Cimprich. V Humennom vystúpia aj umelci z Košického šermiarskeho cechu a Banskobystrického šermiarskeho spolku.

Foto
Park pri zámku v Humennom ožije šermom / TASR

Akcia v Humennom je prvou zo série šermovačiek, ktoré michalovský spolok počas leta pripravil pre širokú verejnosť. Ďalšie podujatia sú naplánované na 3. augusta v Strážskom, 17. augusta v Michalovciach a 31. augusta na Vinianskom jazere. „Robíme takéto turné po Zemplíne, pretože chceme ten šerm viac prezentovať a priblížiť ho verejnosti. Vystúpenia budú vždy niekde vonku na verejnom priestranstve,“ uzavrel Cimprich.  

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre