Východniarske derby korisťou Michaloviec, Prešov nestačil na majstra

VýchodŠport

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 29. kole Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 3:1. Na všetkých troch góloch domácich sa podieľal útočník Pavol Regenda. Pre Michalovce to bolo už piate víťazstvo po sebe, pričom tri z nich boli práve nad Spišiakmi.

Foto
Zemplínčania si doma poradili so Spišiakmi / TASR

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Góly: 25. Regenda (Žitný), 31. Cameranesi (Regenda, Bokroš), 39. Cameranesi (Regenda, Mašlonka) - 19. Nieminen (Kuru, Rapáč) - 19. Nieminen (Kuru, Rapáč), 58. Petgrave (Salituro, Giľák). Rozhodovali: Korba, Žák - Stanzel, Kacej, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Kukuča (Mich.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

zostavy:

Michalovce: Vošvrda - Pavlin, Macejko, Doherty, Suja, Bokroš, Gajdoš, Luža, Stripai - Regenda, Cameranesi, Kukuča - Galbavý, Galamboš, Keränen - Žitný, Buc, Faith - Lačný, Erkinjuntti, Mašlonka

Spišská Nová Ves: Surák - Petgrave, Atwal, Beaudry, Romaňák, Chatrnúch, Malina, Grec, Ordzovenský - Giľák, Salituro, Ščurko - Rapáč, Kuru, Nieminen - Vrábeľ, Rauter, Štrauch - Džugan, Vartovník, Hamráček

V 6. minúte podržal hostí brankár Surák pri sľubnej šanci Suju a defenzíva hostí si poradila aj v dvoch následných oslabeniach. Bezgólové skóre ešte nezmenili šance Keränena či Giľáka, ale do kabín išli spokojnejší hostia. V 19. minúte sa o to postaral Nieminen, ktorý dorazil puk za Vošvrdu - 0:1.

Prostredná časť ideálne vyšla domácim, ktorí v nej položili základ svojho víťazstva. V 25. minúte vyrovnal v presilovke Regenda - 1:1. Hostia síce ďalšie oslabenie ustáli, ale v 31. minúte druhýkrát inkasovali, keď Suráka prekonal Cameranesi - 2:1. V 38. minúte sa na ľade iskrilo, niekoľko hráčov sa dostalo do potýčky, no pomer síl na ľade ostal vyrovnaný. O tretí gól Michaloviec sa v 39. minúte postaral opäť Cameranesi - 3:1.

V úvode tretej časti sa hostia dostali k presilovke, no v nej neprekvapili domácu obranu na čele s pozorným brankárom Vošvrdom. Hostia sa v tretej tretine snažili o kontaktný gól, no dosiahli ho až v 58. minúte, keď sa presadil obranca Petgrave. Spišiaci sa na konci tretej tretiny dostali aj k hre so šiestimi korčuliarmi, ale vyrovnať už nedokázali.

HC GROTTO Prešov - HKM Zvolen 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 26. Šimun (Michnáč), 46. Žilka (Šimun, Turan) - 16. Osterberg (Krieger, Leskinen), 22. Krieger (Kotvan, Osterberg), 25. Mikúš (Zuzin, Puliš), 51. Saracino (Puliš, Zuzin), 59. Stupka (Jedlička, Roy). Rozhodovali: Orolín, Snášel - Durmis, Šoltés, vylúčení: 6:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 794 divákov.
      HC GROTTO Prešov: Bespalov – F. Fekiač, Rajnoha, Glazkov, Bakala, Turan, Ružička, Tavoda – V. Fekiač, Ľjalka, Zagrapan, Žilka, Michnáč, Šimun, Welychka, Čacho, A. Nauš, Vas, Sýkora, T. Nauš
      HKM Zvolen: Trenčan – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Čulík, Gubančok – Zuzin, Viedenský, Puliš, Leskinen, Krieger, Osterberg, Stupka, Mikuš, Jedlička, Csányi, Saracino, Török

Hneď v úvode mal dobrú šancu domáci Žilka, ale puk nasmeroval len vedľa žŕdky. Neskôr mal ešte lepšiu šancu Čacho, ale domáci útočník nedokázal nasmerovať puk do odkrytej bránky. Zvolenčania potom pohrozili po akcii Kriegera, no Trenčan musel neskôr opäť zasahovať po strele Bakalu. V 15. minúte išli hostia do vedenia, presadil sa Osterberg.

V druhej tretiny vyšiel Zvolenčanom úvod, strelou spomedzi kruhov sa presadil Krieger. O minútu a pol neskôr si na trestnú lavicu sadol Žilka a hoci sa v oslabení dostal do šance Ľjalka, Zvolen početnú výhodu predsa len využil. Mikúš mu presnou strelou priniesol už trojgólový náskok. Do konca druhej tretiny však domáci znížili, keď sa pri hre 4 na 4 presadil Šimun. Neskôr mal šancu Csányi, ale z uhla trafil len konštrukciu bránky.

V tretej tretine to boli Prešovčania, ktorí sa tešili z gólu ako prví, kontaktný gól strelil Žilka. Vzápätí mohol Welychka vyrovnať, ale v nájazde neuspel. Tento moment mrzel domácich o to viac, že v 50. minúte sa presadil Saracino a vrátil Zvolenu dvojgólový náskok. Konečné slovo mal napokon Stupka, ktorý spečatil triumf hostí.

HC Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
      Góly: 47. Jackson (Farley, Holenda) - 11. Berisha (Lemcke, Tybor), 13. Berisha (Nemčík, Rehuš), 23. Krajč (Rehuš, Gaťár), 27. Mahbod (Minárik), 36. Mahbod (Berisha, Krajč). Rozhodovali: Baluška, Moller – Junek, Jedlička, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1058 divákov.
      HC Nové Zámky: Bakala (27. Lackovič) – Knižka, Bull, Hatala, Meszároš, Ligas, Holenda, Tóth – Ahlholm, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Farley – Varga, Barto, Števuliak – Mišiak, Ondrušek, Ferenyi
      HK Dukla Trenčín: Bowns – Lemcke, Kudla, E. Švec, Crinon, Starosta, Nemčík, Martiška, Krajčovič – Berisha, Mahbod, Tybor – Hudec, Valach, Honzek – Minárik, J. Švec, Bezúch – Krajč, Rehuš, Gaťár

HC´05 Banská Bystrica – HK Nitra 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
      Góly: 8. Björkung – 6. Hrnka (Raskob), 16. Buček (Holešinský, Š, Nemec). Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Bogdaň, Janiga, vylúčení na 2. min: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 741 divákov.
      Zostavy:
      Banská Bystrica: Weninger - Cardwell, Bačík, Björkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Matej Bača, Boldižár, Bdžoch – Melcher, Tamáši, Kabáč – Šoltés, Berger, G. Gabor – Michaud, Bubela, K. Jendroľ – Rákoš, Sojka, Bodnár
      Nitra: O’Connor – Š. Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Pupák, Bodák, Rais – Holešinský, Baláž, Buček – Hrnka, Rockwood, A. Sýkora – R. Varga, Bajtek, Múčka – Drábek, Šramaty, Volko

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)
      Góly: 39. Jurík (Walega, Salija) - 2. Sukeľ (Gašpar), 22. Kytnár (Breton, Harris), 23. Valach (Gašpar, Beňo), 42. Rapuzzi (MacKenzie), 48. Rapuzzi (MacKenzie, Haščák), 56. Haščák, 60. Harris (Gašpar, Gachulinec). Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. - D. Konc ml., Hajnik, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Varttinen 5+20 za bitku - Belluš 5+20 za bitku, Preisinger 2+10 za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0
      Liptovský Mikuláš: Ivannikov (53. Kozel) – Varttinen, Ventelä, Mezovský, Salija, Droppa, Krempaský – Hovorka, Kriška, Handlovský – Karpinnen, Walega, Obdržálek – Paločko, Haluška, Jurík – Feherpataky, Nemec, Dunčko
      Slovan: Windsor – Golian, MacKenzie, Maier, Gachulinec, Breton, Valach, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Fominych – Gašpar, Kytnár, Sukeľ – Šotek, Preisinger, Belluš