Výpadok podielových daní bude Medzev riešiť úverom 250-tisíc eur

VýchodSpravodajstvo

Peniaze z úveru majú pôjdu na financovanie kapitálových výdavkov mesta, povedala prednostka mestského úradu Romana Zvirinská.

Foto
Prlrednostka mestského úradu Romana Zvirinská  / FB MS

Mesto Medzev v okrese Košice-okolie prijalo úver vo výške 250 000 eur. Na svojom marcovom zasadnutí ho schválili mestskí poslanci. Rozhodli sa tak prioritne z dôvodu zníženia príjmov z podielových daní. Prednostka mestského úradu Romana Zvirinská potvrdila, že peniaze z úveru pôjdu na financovania kapitálových výdavkov.

„Účelom prijatia úveru je krytie kapitálových výdavkov mesta Medzev a krytie investičných aktivít mesta schválených v rozpočte mesta na rok 2021. Ide napríklad o projektovú dokumentáciu na opravu mosta, ktorý je v havarijnom stave po povodňovej aktivite v meste v priebehu minulého roka, či projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu budovy materskej školy,“ povedala s tým, že z týchto zdrojov chcú financovať aj projektovú dokumentáciu na revitalizáciu sídliska Mladosť.

Mesto pôvodne počítalo s úverom vo výške 150 000 eur. „Vplyvom zníženia podielových daní a momentálnej situácie bude mesto potrebovať vyšší úver,“ dodala Zvirinská. Zadlženosť mesta pred prijatím úveru predstavovala 9,45 percenta. Po jeho prijatí má ísť o 13,55 percenta.

Zdroj: TASR

Komentáre