Vyšetrovateľ navrhol väzbu pre sudkyňu Kyselovú

SlovenskoSpravodajstvo

Urbancová spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní.

V rámci akcie Plevel 2 bola nedávno zadržaná sudkyňa Krajského súdu (KS) v Žiline Eva Kyselová a emeritná sudkyňa toho istého súdu Mária Urbancová. Obe sú stíhané za zločin prijímania úplatku formou spolupáchateľstva a zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa závažnejším spôsobom konania, a to porušením dôležitej povinnosti vyplývajúcej zo zamestnania, postavenia alebo funkcie, alebo uloženej podľa zákona.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Ako uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, vyšetrovateľ v prípade Kyselovej podal podnet na vzatie do väzby, pričom u Urbancovej nevidí dôvody väzby:

„Vyšetrovateľ na obvinenú Evu K. spracoval a podal podnet prokurátorovi na jej vzatie do väzby. V jej prípade vidí kolúzne a preventívne dôvody.“

Urbancová spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní. So súhlasom prokurátora ju vyšetrovateľ po opätovnom vypočutí ako obvinenej prepustil zo zadržania na slobodu. K spáchaniu skutkov sa doznala.

NAKA v stredu (20.1.) zadržala Kyselovú a Urbancovú, ktoré mali od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na KS v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre