Vysoké Tatry ožili kultúrnym letom

VýchodKultúra

Pre návštevníkov je pripravených viacero predstavení, koncertov či letné kino.

Tento víkend vo Vysokých Tatrách odštartovalo Tatranské kultúrne leto. Návštevníci a turisti sa môžu tešiť na bohatý program vrátane osvedčených klasík, ale aj zaujímavých noviniek. Otváracím podujatím bola vernisáž výstavy 100 rokov organizovaného horolezectva, ktorú pripravil Ivan Urbanovič pri príležitosti 100. výročia založenia Tatranského horolezeckého a alpinistického krúžku – JAMES a 50. výročia prvej úspešnej expedície tatranských horolezcov na Nanga Parbat – prvú slovenskú osemtisícovku.

Jednou z noviniek je miesto Tatranského kultúrneho leta. Jeho centrom je Starý Smokovec. Návštevníci sa dnes večer môžu tešiť na prvý tohtoročný koncert, v rámci ktorého vystúpi kapela Peter Bič Project. Nedeľa sa bude niesť v znamení osobností Vysokých Tatier, ktoré získajú výročné ceny. V jednom z hotelov sa uskutoční 15. ročník Tatranského galavečera. Súčasťou programu bude aj odovzdávanie cien pre osobnosti Prešovského kraja.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

„Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska pri príležitosti Tatranského galavečera odovzdá ceny Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) za rok 2020 štyrom oceneným. Ceny bude odovzdávať predseda PSK Milan Majerský a predseda predstavenstva KOCR Michal Sýkora. Hudobným hosťom večera bude populárna formácia La Gioia,“ uviedol vedúci oddelenia kultúry a športu mesta Vysoké Tatry Ján Bendík.

Pre návštevníkov je počas celého leta pripravených viacero predstavení, koncertov či letné kino. Na trati Tatranských elektrických železníc počas víkendu premávajú historické súpravy Trojča a Kométa, konkrétne medzi Popradom, Starým Smokovcom, Štrbským Plesom a Tatranskou Lomnicou.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre