Výstava bonsajov v botanickej záhrade potrvá do nedele

KošiceZaujímavosti

Návštevníkov čaká špeciálny program.

Košická botanická záhrada otvorila tradičnú výstavu bonsajov, ktorá je prvýkrát súčasťou osláv Dňa mesta Košice. Prezentovaných je viac ako 60 drevín pôvodom z celého sveta a zastúpení sú vystavovatelia zo Slovenska, Česka aj Maďarska.

„Na tejto výstave, ktorá potrvá od piatku do nedele 30. apríla, môžu návštevníci vidieť rôzne druhy ihličnatých aj listnatých bonsajov rôzneho veku, veľkosti aj tvarov. Sú tu aj tzv. Suiseky, čo sú drobné rastlinky na skalách. V sobotu (29.4.) bude prebiehať špeciálny program, ktorý sa týka prednášok o pestovaní a tvarovaní bonsajov a v záhrade vonku bude prebiehať ochutnávka čajov, ukážka origami a meditačných cvičení, priblížil botanik Martin Pizňák.

Súčasťou výstavy je aj predajná časť, kde si návštevníci môžu zakúpiť bonsaje a rôzne pomôcky na ich pestovanie, ako aj poradenstvo v tejto oblasti. Ide totiž o špecifické dreviny, ktoré si podľa pestovateľa Dušana Palenčára vyžadujú špeciálnu starostlivosť.

„Bonsaje pestujem iba na balkóne, bohužiaľ. Je to veľký problém dať ten priestor pre bonsaje, aby mali čo najlepšie podmienky. V lete prichádzajú horúčavy, treba zatieňovať, treba dávať pozor na polievanie. Je to oveľa zložitejšie, ako niekde v záhrade, kde sú stromy, kde je tieň.“

Výstava bonsajov je sprístupnená v priestoroch botanickej záhrady od 9.00 do 17.00 hod. a potrvá do nedele.

Komentáre