Výstavba obchvatu Stropkova by mala začať na budúci rok

VýchodSpravodajstvo

Samospráva zároveň pripravuje projektovú dokumentáciu 13-kilometrového cyklochodníka.

Štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky Jaroslav Kmeť potvrdil, že výstavba obchvatu Stropkova by mohla začať na budúci rok. Hovorca radnice Peter Novák uviedol, že Kmeť spolu s primátorom Ondrejom Brendzom rokovali aj o výstavbe preložky cesty I/15, ktorá v súčasnosti prechádza centrom mesta.

„Slovenská správa ciest (SSC) nedávno podpísala s dodávateľom zmluvu o vypracovaní štúdie uskutočniteľnosti. V priebehu pol roka bude v rámci nej realizovaný prieskum a hotová štúdia je podmienkou na to, aby sme daný projekt mohli financovať z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra a zároveň jej mohli dať zelenú aj útvar Hodnoty za peniaze a ministerstvo financií. Podľa harmonogramu postupujú aj ďalšie procesy smerujúce k získaniu stavebného povolenia, ktoré je plánované zhruba na prelom októbra a novembra tohto roka,“ povedal Kmeť s tým, že obchvat Stropkova je z hľadiska rozpracovanosti veľmi dobre pripravený.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

V prípade, ak nenastanú komplikácie pri vydaní stavebného povolenia či verejného obstarávania, výstavba by mohla začať v druhej polovici budúceho roka.

„Po ôsmich mesiacoch sme mali možnosť zhodnotiť postup v celom procese tejto očakávanej investície. Teší ma, že prípravy pokračujú bez výraznejších problémov, aj keď z objektívnych príčin sa harmonogram posunul o pár mesiacov. SSC čaká ešte veľa práce a, pochopiteľne, nie sú vylúčené ani prípadné nepredvídané problémy,“ reagoval Brendza.

Stropkovská samospráva zároveň pripravuje projektovú dokumentáciu 13-kilometrového chodníka v úseku Nižná Olšava – Stropkov – Duplín s prepojením až do Svidníka. Kmeť doplnil, že samosprávy, ktoré budú mať pripravené podklady na výstavbu, môžu rátať s finančnou podporou ministerstva:

„Verím, že aj v tejto oblasti sa posunieme dopredu a cyklodoprava v regióne nadobudne nový rozmer.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre