Z Košíc do Kolína sa dostanete už za dve hodiny

KošiceLetom svetom

A to každý štvrtok a nedeľu.

Len deň potom, čo v Košiciach zaviedli priame spojenie s izraelským Tel Avivom, košické letisko privítalo ďalšiu novú linku – záujemcovia môžu letieť aj do nemeckého Kolína nad Rýnom. Lietadlo spoločnosti Wizz Air v nedeľu dopoludnia pristálo v metropole východu, pričom slávnostný inauguračný let obohatila vodná brána. Spojenie do Košíc ako prví cestujúci z Kolína využili tak turisti ako i rodení Slováci.

„Som z Nemecka, let bol skvelý, prišla som na turistiku, idem ďalej do Popradu vlakom,“ prezradila jedna z cestujúcich krátko po pristáti.

„Všetko dopadlo dobre, trošku neskôr sme vyštartovali, ale bolo to super. Šestnásť rokov už sme v Nemecku a tým pádom nám to vyhovuje. Ja som z Prešova, nemáme to tak ďaleko, takže je to super. Aj ku kolínskemu letisku máme len dve hodiny, 170 kilometrov, takže je to výborné. Dúfame, že to tak ostane aj naďalej a pôjdeme na Slovensku už len letecky,“ priznala Slovenka, ktorá dlhodobo žije v Nemecku.

Spojenie s nemeckým Kolínom sa javí ako potrebné a užitočné pre obe mestá. Jedným z hlavných dôvodov je aj podpora turizmu.

„Ľudia z Košíc a celého kraja si môžu vychutnať krásny čas v Kolíne, je to pôsobivé mesto, plné UNESCO pamiatok s Kolínskou katedrálou, krásnym okolím Rýna. Rovnako si myslím, že potenciál Kolína je dostatočne veľký, aby prišli turisti sem, do Košíc a Košického kraja. Napríklad Tokajská oblasť je v Kolíne veľmi známa. Veríme, že to ľudia využijú,“ povedal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej.

Foto
Nové letecké spojenie Košice - Kolín je spustené  / Rado Mlýnek

Dočkali sa

Ako ho doplnil podpredseda Košického samosprávneho kraja István Zachariáš, nové letecké spojenie je prospešné pre celý východ Slovenska. Jednak prináša investorov a jednak aj turistov. Linku by mohli využiť okrem nich aj študenti a biznismani.

Nízkonákladová spoločnosť Wizz Air bude jeden a pol hodinové lety na linke Košice – Kolín – Košice, prevádzkovať dvakrát do týždňa.

„Je to destinácia, ktorá bola dlhodobo požadovaná, či už biznis klientelou, ale aj sektorom turizmu. A to práve preto, lebo v blízkosti je partnerské mesto Wuppertal, kde Košice ešte stále v rámci Nemecka sú známe,“ zástupca výkonného riaditeľa Letisko Košice Tomáš Jančuš.

Do Kolína sa letecky z Košíc dostanete letmi vždy vo štvrtok a v nedeľu. Od októbra sa bude letieť do Nemecka vždy v pondelok a piatok.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre