Z mestského bazéna vyteká voda, čaká ho rekonštrukcia

KošiceSpravodajstvo

Dokončený by mal byť najneskôr začiatkom mája budúceho roka.

Plavecký bazén v mestskom kúpalisku by mali po vyše 20. rokoch zrekonštruovať. Vyžaduje si to aktuálny stav bazéna, ktorý vykazuje niekoľko nedostatkov. Podľa Štefan Ferencza zo spoločnosti Tepelné hospodárstvo (TEHO) Košice, je bazén v jednej polovici sadnutý.

„Spôsobuje to vylievanie vody v prípade pustenia čerpadiel na plné obrátky, keďže bazén, teda betónové teleso je rozdelené ako keby na dve polovice, v strede existuje takzvaná dilatačná škára. Tá je nateraz roztiahnutá tak, že cez ňu, ale aj cez samotné teleso bazéna strácame zhruba 60 kubíkov vody denne,“ upresnil Ferencz.

Okrem toho sú v dôsledku sadnutia plochy okolo bazéna nefunkčné aj rozvádzače vody. Výškový rozdiel sadnutých plôch presahuje v niektorých miestach až desať centimetrov. Predmetom zákazky je vypracovanie projektovej dokumentácie a vykonanie prác, ako napríklad výmena telesa bazéna, ktorý by mal byť po novom antikorový.

„Ďalej by mala byť súčasťou dodávky aj oprava, respektíve modernizácia samotných brodítok, oprava spevnených plôch v okolí bazéna a výmena rozvodov,“ doplnil Ferencz.

Foto
Bazén bude po novom antikorový s vymenennými rozvodmi / TV KOSICE

Cieľom spoločnosti, ktorá kúpalisko spravuje, je, aby sa stavebné práce a výroba nového bazénového telesa začali už tento rok po skončení letnej sezóny.

„Dúfame, že sa nám podarí uzavrieť zmluvu s víťazom súťaže do konca septembra tak, aby sa mohli začať práce v októbri, v novembri tohto roku. Samozrejme, naša požiadavka je, aby tieto práce boli ukončené najneskôr začiatkom mája budúceho roka tak, aby sme vedeli areál kúpaliska pripraviť na budúcoročnú letnú sezónu,“ dodal na záver Ferencz.

V prípade, že ju víťaz výzvy nebude schopný dodržať, k podpisu zmluvy nedôjde a rekonštrukcia sa môže oddialiť. Lehota na predkladanie ponúk zákazy v hodnote takmer 735-tisíc eur bez DPH uplynie 21.júna o 14.00 hod.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre