Z vnútrobloku na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici v Prešove sa stala oddychová zóna

PrešovSpravodajstvo

Pribudli tam fitness prvky či detské ihrisko.

Mesto Prešov zrevitalizovalo vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici. Zmena priniesla nielen novú zeleň či lavičky, ale aj detské ihrisko, čím sa táto lokalita stala oddychovou zónou.

„Pri obnove vnútroblokov dbáme najmä na vybudovanie prvkov zelenej infraštruktúry a trvalú udržateľnosť. Premena vnútrobloku na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici na krajší, bezpečnejší a hlavne zelenší priestor ponúka Prešovčanom mnoho možností na trávenie voľného času a verím, že to budú postupne s ustupujúcimi opatreniami aj radi využívať,“ povedala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Foto
Revitalizácia priniesla nielen novú zeleň či lavičky, ale aj detské ihrisko / Mesto Prešov

Na ploche viac ako štyritisíc metrov štvorcových bola vysadená zeleň vrátane stromov, kríkov či rastlín. Zároveň tam pribudli nové lavičky, fitness prvky pre športovcov a detské ihrisko s dvojitou reťazovou hojdačkou, kolotočom so sedadlami, dvoma vežami so šmykľavkou a mostom a lezeckým balvanom.

„Dostavané boli aj chodníky pre peších v celkovej dĺžke 342 metrov. Dopadové plochy sú z gumovej dlažby a pribudlo aj osvetlenie, ktoré zvýši bezpečnosť pri pohybe obyvateľov. Zrekonštruované boli aj klepáče na koberce a sušiaky na bielizeň,“ uviedla tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová s tým, že projekt bol vyčíslený na vyše 164-tisíc eur.

Komentáre