Za urážky zaplatí brazílsky prezident Jair Bolsonaro novinárke odškodné

SvetSpravodajstvo

Súd nariadil prezidentovi zaplatiť 20-tisíc brazílskych realov, čo je v prepočte 2938 eur.

Foto
Brazílsky prezident Jair Bolsonaro zaplatí novinárke takmer 3-tisíc eur ako odškodné za urážky / TASR

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro bude musieť zaplatiť odškodné novinárke za urážlivé poznámky na jej osobu. Rozhodol o tom súd v brazílskom meste Sao Paulo.

Kompenzácie vo výške 20 000 brazílskych realov  (2938 eur) bude musieť Bolsonaro vyplatiť novinárke Patricii Campos Mellovej z denníka Folha de Sao Paulo. Vyplýva to zo súdneho dokumentu.

Súd 16. marca rozhodol, že prezident poškodil česť novinárky, ktorá proti nemu podala sťažnosť a spôsobil jej tak morálnu ujmu. Bolsonaro sa proti rozhodnutiu súdu môže odvolať.

Prípad sa týka udalostí z februára 2020, kedy Bolsonaro naznačil, že Campos Mellová ponúkla svojmu zdroju sexuálne služby výmenou za negatívne informácie o jeho osobe.

Campos Mellová napísala viacero investigatívnych článkov zameraných na organizáciu, ktorá očierňovala oponentov Bolsonara počas prezidentských volieb v roku 2018 prostredníctvom mobilnej aplikácie WhatsApp.

Brazílska novinárka 21. januára vyhrala súdny spor aj proti Bolsonarovmu synovi Eduardovi, ktorý jej na základe verdiktu súdu o spôsobení morálnej ujmy za urážky musel zaplatiť 30 000 brazílskych realov (približne 4407 eur).

Bolsonaro mladší vtedy povedal, že Campos Mellová sa pokúsila zviesť zdroj výmenou za informácie, ktoré by mohli poškodiť jeho otcovi.

Zdroj: TASR

Komentáre