Začiatok sezóny na kúpalisku Rumanova sa nesie v znamení noviniek

KošiceSpravodajstvo

K dispozícii sú tri vyhrievané bazény.

Košické kúpalisko Rumanova v Mestskom parku včera (17.6.) privítalo prvých návštevníkov tohtoročnej letnej sezóny, ktorí ocenia nielen nezmenené vstupné, ale aj viaceré novinky. Prevádzkovateľ, ktorým je mestský podnik Tepelné hospodárstvo (TEHO), dokončuje nové ležovisko, relaxačnú zónu s kapacitou 70 ležadiel. Na streche objektu, pod ktorým je zázemie kúpaliska, sprchy, šatne a toalety, vzniká kaskádovitá drevená terasa na slnenie návštevníkov. Námestník riaditeľa pre ekonomiku TEHO Štefan Ferencz spresnil, že bude orientovaná na juhozápad. Verejnosti by mala byť k dispozícii na prelome júna a júla.

Foto
Na kúpalisku Rumanova začala letná sezóna / TASR

Návštevníci môžu zatiaľ využívať tri vyhrievané bazény (plavecký, neplavecký a detský) s celkovou výmerou takmer 1400 metrov štvorcových a teplotou vody 25 – 29 stupňov Celzia. Zároveň ocenia aj tri bufety, bezplatnú Wi-Fi či skrinky na odloženie vecí. Za poplatok si môžu požičať ležadlo, stolík a slnečník. 

„V priebehu sezóny pribudnú aj nové bezpečnostné skrinky na uloženie cenín. Novinkou pre tento rok je aj knižnica plná kníh, ktoré si návštevníci môžu voľne požičať na spríjemnenie relaxu. Takáto novinka pribudne v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice na oboch kúpaliskách v správe TEHO. Až do konca júna bude kúpalisko na Rumanovej otvorené cez pracovné dni od 12.00 – 19.00 hod., cez víkendy sa začne s prevádzkou už o 9.00 hod. Počas letných prázdnin budú otváracie hodiny každý deň medzi 9.00 – 19.00 hod.,“ skonštatovala Jana Poľová z Magistrátu mesta Košice s tým, že plavci si môžu od 1. júla v pracovné dni od 7.30 do 8.45 hod. a od 17.45 do 19.00 hod. zaplávať za zvýhodnené vstupné.

Komentáre