Začína sa s výstavbou telocvične na strednej zdravotníckej škole v Poprade

VýchodSpravodajstvo

Prešovská župa získala dotáciu.

Prešovskému samosprávnemu kraju (PSK) bola schválená dotácia v hodnote 1,1 milióna eur na výstavbu telocvične na Strednej zdravotníckej škole v Poprade. Vybudovaná má byť za školou na bývalom asfaltovom ihrisku, stavebné práce by mali trvať vyše jedného roka.  Župa získala na projekt príspevok z Fondu na podporu športu.

Predseda PSK Milan Majerský uviedol, že schválený príspevok však tvorí polovicu potrebných zdrojov na vybudovanie telocvične. Ďalších 1,1 milióna eur tak poskytne kraj zo svojho rozpočtu.

Foto
V rámci projektu bude vybudovaná aj prístupová cesta a nové parkovisko 27 áut / TASR

„Na tejto konkrétnej škole po takmer šiestich desaťročiach vytvoríme moderné a kvalitné miesto nielen pre školské telovýchovné aktivity, ale aj ďalšie sprievodné podujatia,“ vyjadril sa župan s tým, že so začatím stavebných prác sa po vyhodnotení procesu verejného obstarávania počíta začiatkom septembra.

Stredná zdravotnícka škola v Poprade využívala športové priestory mesta a aktuálne priestory inej krajskej školy. V novej budove telocvične má byť aj náraďovňa, šatňa, toalety, miestnosti pre rozhodcov, kabinety a teoretická učebňa.

„Portfólio telocvične doplní výťah pre imobilných. S budovou školy sa objekt prepojí spojovacou chodbou. Vnútorné vybavenie športoviska umožní využívanie telocvične na basketbal, volejbal, hádzanú, futsal, florbal, gymnastiku, ako aj na športové a zdravotnícke aktivity pre partnerov školy či verejnosť,“ doplnila hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

V rámci projektu bude vybudovaná aj prístupová cesta a nové parkovisko 27 áut. 

 

Zdroj: TASR

Komentáre