Zamestnanci prešovskej krajskej knižnice pripravujú pre čitateľov rôzne aktivity

PrešovKoronavírus

Až do odvolania sú zrušené všetky sankcie.

Vláda Slovenskej republiky a Prešovský samosprávny kraj 10. marca zaviedli oparenia, ktoré obmedzili aj činnosť Krajskej knižnice Pavla Országha Hviezdoslava v Prešove. Napriek tomu, že je až do odvolania zatvorená, verejnosti prostredníctvom sociálnych sietí ponúka rôzne návody na tvorivé dielne, pracovné listy pre deti aj dospelých či hry.

„Napriek komplikáciám spojeným s koronavírusom, zamestnanci knižnice pracujú a vyvíjajú pre čitateľov množstvo aktivít. Niektoré naše služby poskytujú telefonicky a emailom,“ uviedla riaditeľka knižnice Iveta Hurná.

Čitatelia si môžu vybaviť aj predĺženie požičania kníh, a to aj emailom či prostredníctvom online katalógu. Pokuty za nevrátené knihy aktuálne nevznikajú, pretože až do odvolania sú zrušené všetky sankcie.

Foto
Zamestnanci triedia, vyraďujú a dezinfikujú knihy  / facebook.com/kniznicapoh

„Na webovej stránke sme vytvorili priestor s názvom Knižnica počas korony, kde čitateľom prezentujeme rôzne aktivity, aby sme im spríjemnili karanténu,“ povedala Tatiana Dubecká z programového a marketingového oddelenia knižnice, ktorá si pre verejnosť pripravila aj novinku v podobe krátkych videí:

„Cieľom videí je motivovať ľudí na zmysluplné využitie času v karanténe. Hashtagom #somdoma pripomíname, čo všetko môžeme robiť aj napriek obmedzeniam. Druhý #somvpraci má poodhaliť, čím aktuálne knižnica za zatvorenými dverami žije.“

Ďalším projektom knižnice je Karanténna knižná výzva. Každý pracovný deň je zverejnená výzva, ktorú čitatelia môžu splniť, napríklad nájsť doma knihy s modrou obálkou, poslať obľúbený citát z knihy alebo navariť podľa receptu z kuchárskej knihy.

„Ak naši čitatelia výzvu splnia, na konci karantény vyžrebujeme niekoľko čitateľov, ktorí budú za svoju aktivitu odmenení,“ dodala Hurná s tým, že zamestnanci zároveň na jednotlivých pobočkách triedia, vyraďujú a dezinfikujú knihy tak, aby boli pripravené pre čitateľov.

 

Zdroj: TASR

 


 

Komentáre