Zamestnanci Verejnej knižnice Jána Bocatia vytvorili nový rekord v stavbe stohu z kníh

KošiceZaujímavosti

Použili na to 105 kníh pevnej väzby.

Košickí knihovníci minulý piatok (13.9.) vytvorili ustanovujúci rekord v stavbe stohu z kníh. Zaslúžila sa oň trojica zamestnancov Verejnej knižnice Jána Bocatia, pričom samotnému pokusu predchádzala nutná  príprava. „Chceli sme vedieť, ako vysoko môžeme ísť. Nechceli sme prísť nepripravení, plus sme museli vybrať knihy, ktoré budú vhodné. Museli sme otestovať, ktoré budú najlepšie a najstabilnejšie, takže sme to s kolegami skúšali v knižnici,“ uviedla knihovníčka a jedna zo staviteliek stohu Erika Palágyiová.

Foto
Nový rekord v stavbe stohu z kníh / RÁDIO KOŠICE

Ako vysvetlila riaditeľka Verejnej knižnice Jána Bocatia Soňa Jakešová, na stavbu sa použilo 105 kníh pevnej väzby: „V tomto roku si pripomíname 95. narodeniny. Povedali sme si, že každý centimeter nad tých 95 bude fajn a to, že sa nám podarilo zdolať rekord, ktorý mal výšku 220 centimetrov, tak to je naozaj fantastický výsledok. Bolo niekoľko symbolov v celom tom stohu. Tie prvé knihy, ktoré tvorili základ, bola odborná literatúra. Potom sa to postupne menilo na knihy z beletrie. Na samej topke boli knihy poézie, tak aj v tom je určitý symbol.“

Výsledok prekonal všetky očakávania. „Ja by som bola veľmi rada, keby sa nám aj v tomto roku podarilo zlomiť náš interný rekord, a to je počet registrovaných čitateľov, pretože päť rokov za sebou tento rekord lámeme, tak ja veľmi dúfam, že na konci roka si povieme, že zase máme o niekoľko sto čitateľov viac,“ uzavrela Jakešová.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre