Záplavy v Turecku si vyžiadali 13 obetí

SvetSpravodajstvo

Aktualizované 10.30 hod.

V dôsledku rozsiahlych prívalových povodní, ktoré zasiahli juhovýchod Turecka, zahynulo 13 ľudí.  Obeťami sú ľudia, ktorí po februárovom zemetrasení žili v dočasných prístreškoch.

„Štyria naši obyvatelia zahynuli, prebiehajú záchranné práce, a to aj vo vidieckych oblastiach,“ uviedol guvernér Šanliurfy Salih Ayhan.

Úrady sa obávajú, že počet obetí by mohol ešte stúpnuť vzhľadom na nezvyčajne výdatné dažde. Záplavy strhli v okrese Tut v provincii Adiyaman kontajnerový dom, v ktorom bývala jedna rodina. Pri incidente zahynula jedna osoba a štyri ďalšie sú nezvestné.

Foto
Silné dažde sa očakávajú aj v nasledovných dňoch  / TASR

Turecký minister vnútra Süleyman Soylu varoval miestnych obyvateľov, aby sa nepribližovali ku korytám rozvodnených riek.

Voda zmietla na cestách niekoľko áut a poškodila cesty či mosty. V provincii Šanliurfa zatopila aj oddelenie intenzívnej starostlivosti tamojšej nemocnice. Situácia si vynútila evakuáciu pacientov. Zaplavené boli aj obytné domy. Školy boli zatvorené a úrady vyzvali miestnych, aby sa evakuovali do bezpečnejších oblastí.

V provincii Hatay voda zaplavila stany poskytujúce dočasné prístrešie ľuďom, ktorí prišli o domovy v dôsledku februárového ničivého zemetrasenia.

Silné dažde sa očakávajú aj v nasledovných dňoch. Úrad pre mimoriadne situácie vyzval ľudí na zvýšenú obozretnosť.

 

Zdroj: TASR

Komentáre