Zastávky či trafostanice sa menia na umelecké diela

KošiceZaujímavosti

Matej Rimai zveľadil aj budovy škôl.

Sprejeri v Košiciach pravidelne spolupracujú s mestskými časťami na skrášľovaní verejných priestranstiev. Okrem stien budov či trafostaníc sa konkrétne na Sídlisku Ťahanovce venujú autobusovým zastávkam.

Madridská a Belehradská sú už namaľované a teraz sa akurát bude maľovať Berlínska,“ povedal pre Rádio Košice umelec Matej Rimai, ktorý už spolupracoval aj s mestskou časťou Staré Mesto, kde zveľadil dve materské a jednu základnú školu.

Foto
Jedna zo skrášlených trafostaníc / facebook.com/dargovskychhrdinov

Východoslovenská distribučná spoločnosť (VSD) doteraz skrášlila šesť trafostaníc. Naposledy ozdobili tú na sídlisku Dargovských hrdinov, čo nám potvrdil starosta Jozef Andrejčák:

„Tieto maľby realizoval umelec, ktorý žije v našej mestskej časti. Jednotlivé témy odzrkadľovali ten slovník, ktorý VSD má a propaguje na takýchto verejných priestranstvách. V rámci takýchto grafiti malieb a priestor pod mostom, ktorý sa momentálne rekonštruuje, to určite budeme chcieť realizovať, po rekonštrukcii tohto mosta celé verejné priestranstvo pod mostom smerom na Lingov. Uvidíme, či to bude tohto roku, respektíve na jar 2022.“

VSD momentálne zveľaďuje trafostanicu na Baltickej a ak pôjde všetko podľa plánu, práce skončia v auguste.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre