Zatvorené plavárne počítajú státisícové škody

VýchodKoronavírus

Niektoré sa aj napriek tomu budú rekonštruovať.

Druhá vlna pandémie koronavírusu dočasne zatvorila aj fitness či wellness centrá, sauny, kúpaliská, akvaparky či plavárne. Zamestnanci Mestskej krytej plavárne v Košiciach budú počas tohto obdobia čerpať dovolenky alebo pracovať na úrade mestskej časti Košice – Staré Mesto. Doposiaľ plaváreň zaznamenala finančné výpadky vo výške viac ako 95-tisíc eur.

„Škoda, že teraz nastala zase tá situácia, lebo po tých ťažkých časoch, čo bolo zavinené aj pandémiou, aj odstávkou, ktorú sme mali kvôli technickým problémom, začal celkom dobre školský rok, kluby trénovali. Plaváreň mala nádych k lepšiemu a táto druhá vlna jej v podstate zase zasadila dosť ťažký úder,“ povedal pre Rádio Košice riaditeľ Mestskej krytej plavárne v Košiciach Róbert Köglovitsch s tým, že obdobie, kedy bude plaváreň zatvorená, zatiaľ neplánujú využiť na opravy, keďže ešte len nedávno k ním pristúpili.

Foto
Mestská krytá plaváreň Košice  / TASR

Mesto Prešov plánuje rekonštruovať plaváreň Mirka Nešpora. Opraviť chce ústredné kúrenie v bazénovej hale, rovnako aj strechu či suterén v technickej časti bazéna.

„V období marec – september 2020 evidujeme v rámci prevádzky bazéna Šťuka výpadok tržieb v objeme takmer 29-tisíc eur v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019. V období október – december 2020 očakávame predpokladaný výpadok tržieb na úrovni viac ako 17-tisíc eur v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019,“ uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Ako konkretizoval primátor mesta Humenné Miloš Meričko, mestská plaváreň je zatvorená už od pondelka 12. októbra:

„V najbližších dňoch sa vypustí bazén, vykoná sa kompletná údržba a dezinfekcia plavárne. Ak budú musieť byť plavárne zatvorené do konca kalendárneho roka, Správa rekreačných a športových zariadení, pod ktorú plaváreň patrí, príde na tržbách približne o 50-tisíc eur.“

Plaváreň v Michalovciach je zatvorená už niekoľko mesiacov, nakoľko sa v nej bude realizovať komplexná rekonštrukcia. Už dlhšie je zatvorená aj plaváreň v Krompachoch, keďže nebola využívaná.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE 

 

Komentáre