Záujemcovia o očkovanie v Košiciach sa sťažujú na dlhé čakacie doby

KošiceKoronavírus

Nemocnica sv. Michala rušila termíny na vakcináciu.

Na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa môžu prihlásiť aj seniori nad 75 rokov. Viacerí záujemcovia sa však sťažujú na dlhé čakacie doby aj napriek takzvaným časenkám. Týka sa to aj vakcinačného centra v Košiciach.

„Každý deň vo vakcinačnom centre je iný, sú dni, kedy ide všetkom plynule a nečaká sa. Náš personál je pohotový, uplynulý týždeň sme otvorili aj ďalšie čakárne, aby seniori mohli čakať vo vnútri, pokiaľ sa načas vytvorí rad,“ reagovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach Monika Krišková.

Vo Vakcinačnom centre UNLP denne očkuje 7 lekárov, samotné podanie vakcíny trvá pár sekúnd, avšak administratíva trvá dlhšie a následné povinné čakanie musí trvať minimálne 15 minút.

Foto
Čakanie na očkovanie / RÁDIO KOŠICE

Krišková dodala, že sa im ešte  nestalo, že by museli niekomu zrušiť termín na očkovanie. Toto však nemôže tvrdiť Nemocnica sv. Michala v Košiciach, ktorá v dôsledku nedostatku vakcín rušila očkovanie.

„Košické pracovisko Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Michala, bohužiaľ, z dôvodu obmedzeného počtu vakcín, ktoré na Slovensko prichádzajú postupne, nemohlo zaočkovať všetkých zaregistrovaných žiadateľov o vakcináciu, o čom sme ich aj včas informovali prostredníctvom NCZI. Prosíme o trpezlivosť a akonáhle to bude možné, registrácia bude opäť sprístupnená. Problém distribúcie a následnej redistribúcie budeme konzultovať s ministerstvom zdravotníctva,“ vysvetlil hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov.

 

Fakultná nemocnica v Prešove dostáva vakcíny podľa počtu objednaných záujemcov. Ako pre Rádio Košice potvrdila vedúca sekretariátu Beáta Mazurová, kvôli nedostatku vakcíny nemuseli rušiť termíny očkovania. Čakacie doby sú podľa jej slov minimálne a očkovanie sa realizuje priebežne. Môžu však nastať situácie, keď sa krátkodobo zhromaždí viac ľudí. Harmonogram preto nie je možné presne dodržiavať, avšak zdôraznila, že ide skôr o krátkodobé situácie.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE 

Komentáre