Závod na výrobu produktov z ovocia vo Vranove nad Topľou by mal zamestnať desiatky ľudí

VýchodSpravodajstvo

Ďalšie pracovné miesta vzniknú v Sabinove.

Novú halu v priemyselnom parku Ferovo vo Vranove nad Topľou by chcela využívať firma Frucona, ktorá tam plánuje otvoriť svoj závod na výrobu produktov z ovocia. Mala by v budúcnosti zamestnať 50 ľudí z regiónu a ďalší závod plánuje otvoriť aj v Sabinove. Vedľa haly chce postaviť budovu na výkup ovocia od drobných pestovateľov i stravovacie priestory.

„Požiadavka zo strany ministerstva práce a sociálnych vecí je tá, že musíme zamestnávať minimálne 30 až 40 percent ľudí, ktorí sú ťažko zamestnateľní alebo dlhodobo sú vedení na úrade práce, alebo sú po škole do 30 rokov,“ povedal František Kurilla za firmu Frucona.

Foto
Podpísanie memoranda / Vranov nad Topľou

Poslanci jednohlasne schválili memorandum o vzájomnej spolupráci. Vláda prispela na výstavbu haly sumou 500-tisíc eur, preto má mesto určité záväzky, čo potvrdil aj primátor Ján Ragan:

„Máme záujem v našom priemyselnom parku vytvárať pracovné miesta. Uvažujeme nad tým, že by to naozaj boli v prvom rade prevádzky, ktoré nezaťažia životné prostredie a aj z hľadiska zamestnanosti vo vzťahu k vláde máme povinnosť minimálne 30 pracovných miest vytvoriť v tej hale, takže charakter výroby, počet zamestnancov, tieto veci myslím, že by nám vyhovovali.“

Firma na projekte pracuje už tri roky a vládu bude žiadať o investičnú pomoc v hodnote vyše 28 miliónov eur. Uprednostniť chce slovenských dodávateľov, ale v prípade nedostatku ovocia bude spolupracovať aj s Poľskom, Českom a Maďarskom.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre