Zbierka spišskej charity pomôže zariadeniam na východe

VýchodSpravodajstvo

Príspevky zo strany štátu sú nepostačujúce.

Spišská katolícka charita organizuje už tradičnú jarnú zbierku, pričom vyzbierané peniaze chce použiť na dofinancovanie služieb charitných domov. Cieľom je pokryť výdavky spojené s prevádzkovaním zariadení, pretože príspevky od štátu sú nepostačujúce.

„Jedným zo zariadení, ktoré sa stretávajú s finančnými ťažkosťami, je hospic v Ľubici. Vyzbierané finančné prostriedky z jarnej zbierky by sme radi využili aj na dofinancovanie zariadenia v Matejovciach nad Hornádom. V uplynulom roku sa tu sťahovali desiatky ľudí z Domova sociálnych služieb v Spišskom Štiavniku, čo výrazne zvýšilo náklady na prevádzku. Okrem toho plánujeme podporiť cirkevnú materskú školu vo Svite, kde sme zaznamenali zvýšený počet detí s autizmom, a tiež špecializované poradenské centrum, ktoré máme v Poprade,“ uviedla PR manažérka charity Katarína Havrilová.

Foto
Ilustračná fotografia / Unsplash

Charitné domovy poskytujú sociálne služby a pomáhajú skvalitňovať starostlivosť o ľudí. Každý príspevok prináša podľa Havrilovej nádej a pomoc pre tých, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

„V uplynulom roku sa nám na jeseň podarilo vyzbierať viac ako 164-tisíc eur. Vďaka týmto finančným prostriedkom sme mohli pokryť prevádzkové náklady zariadení Domov Charitas v Spišskej Novej Vsi, Vyšnom Slavkove a Matejovciach nad Hornádom. Verejné zdroje tiež prispeli na denné stacionáre v Ľubochni, Žaškove, Zuberci, Lendaku, Údole, Hranovnici, Vikartovciach a Hôrke, doplnila Havrilová.

Vďaka štedrosti darcov pomáha Spišská katolícka charita vyše 50-tisícom ľudí ročne.

Komentáre