Zdravotníci prešovskej nemocnice odobrali vzorky desiatkam pacientov s podozrením na koronavírus

PrešovKoronavírus

Výsledky testov sú negatívne, na niektoré sa ešte čaká.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove bolo včera (16.3.) odobratých 63 vzoriek pacientov s podozrením na nový koronavírus. Ako informovala hovorkyňa FNsP Renáta Cenková, ochorenie COVID-19 sa zatiaľ nepotvrdilo ani u jedného z pacientov, ktorých vzorky boli odobraté do piatka 13. marca, pričom išlo o 44 pacientov:

„Počas uplynulého víkendu a počas pondelka sme odobrali vzorky ďalším 19 pacientom. Na výsledky testov čakáme.“ Vo FNsP je momentálne hospitalizovaný jeden pacient, ďalší sú v domácej karanténe.

Foto
Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove  / TASR

Vláda Slovenskej republiky od včera vyhlásila núdzový stav pre všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v zriaďovateľskej pôsobnosti rezortu zdravotníctva. FNsP v tejto súvislosti žiada o dodržiavanie domácej karantény a jej návštevu len v akútnom zdravotnom stave. Do areálu nemocnice je možné vstúpiť len s ochranným rúškom na tvári a len jedným určeným vchodom.

„Zároveň chceme našim pacientom pripomenúť, aby dodržiavali všetky odporúčania a pokyny hlavného hygienika Slovenskej republiky, zdržiavali sa doma a, predovšetkým, aby nenavštevovali svojich starších rodičov, dedkov a babky, ktorí sú na toto ochorenie najviac náchylní,“ uviedla Cenková.

Vo FNsP od 4. februára platí zákaz návštev pacientov na všetkých oddeleniach. Dôvodom bol nárast chorobnosti. Od 13. marca boli preventívne zrušené všetky plánované hospitalizácie na odkladné operačné zákroky a od včera aj všetky plánované operačné zákroky s výnimkou onkologických chirurgických operačných zákrokov a akútnych operácií.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre