Zdravotníci prešovskej nemocnice sa starajú o 33 pacientov so žltačkou typu A

PrešovSpravodajstvo

Hygienici prijali viaceré opatrenia.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana v Prešove je hospitalizovaných 33 pacientov s hepatitídou typu A (VHA). Zatiaľ však nie je potrebné prijímať žiadne mimoriadne opatrenia. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove včera (8.9.) zaznamenal päť nových laboratórne potvrdených ochorení na VHA, tri v Červenici a dva v Lesíčku.

Hygienici v Červenici evidujú šesť ľudí s VHA, pričom v podmienkach s nízkym hygienickým štandardom žije 83 percent obyvateľov vrátane šiestich detí, ktoré ochoreli. Rovnaký počet nakazených je v Tuhrine, kde 66 percent ľudí býva v podmienkach s nízkym hygienickým štandardom bývania vrátane šiestich detí s VHA.

Foto
V prešovskej nemocnici je hospitalizovaných 33 pacientov s VHA / TASR

Pre všetky fyzické osoby s trvalým pobytom v Tuhrine a Červenici vo veku od jedného roku do 15. roku života vrátane boli nariadené opatrenia na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosných ochorení. Musia sa podrobiť lekárskemu dohľadu a aktívnej imunizácii, teda očkovaniu. Zároveň tam platí zákaz organizovať hromadné podujatia.

Zástupcovia týchto obcí budú informovaní o výskyte VHA a následne bližšie oboznámia občanov s prevenciou ochorenia. Bližšie informácie dostane aj vedenie Slovenskej pošty, autobusového dopravcu a školských zariadení, a to aj o potrebe dôkladnej dezinfekcie.

V Lesíčku bolo od 6. júla zaznamenaných 45 prípadov VHA. Počet chorých medzi personálom a stravníkmi stravovacej prevádzky v Prešove sa zatiaľ nezvýšil. Žltačka sa tam potvrdila u 9 ľudí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre