Zemetrasenie na Taiwane si vyžiadalo najmenej 9 obetí a vyše 800 zranených

SvetSpravodajstvo

Aktualizované 12.15 hod.

Taiwanom dnes otriaslo silné zemetrasenie s magnitúdou 7,2. Jeho epicentrum sa nachádzalo v hĺbke 35 kilometrov, vo vzdialenosti približne 18 kilometrov od juhozápadného pobrežia Taiwanu. Vzhľadom na to, že tamojšie úrady pôvodne očakávali len pomerne slabé zemetrasenie s magnitúdou 4, nevyhlásili varovanie pred otrasmi.

Foto
Zemetrasenie bolo najsilnejšie za uplynulých takmer 25 rokov / TASR

Zemetrasenie si vyžiadalo najmenej 9 obetí, vyše 800 zranených a približne 50 nezvestných. K obetiam na životoch došlo v horskej oblasti Chua-lien na východnom pobreží Taiwanu, ktorá bola epicentrom zemetrasenia.

Hasiči evakuujú ľudí, ktorí uviazli v tuneloch pri meste Chua-lien vo východnej časti Taiwanu vrátane dvoch Nemcov. Úrady stratili kontakt s 50 cestujúcimi štyroch menších autobusov, ktoré smerovali do hotela v národnom parku Taroko.

„V súčasnosti je najvyššou prioritou záchrana ľudí,“ vyhlásil taiwanský prezident Laj Čching-tche.

Otrasy poškodili desiatky budov, niektoré z nich sa zrútili. Jedným z nich bol päťposchodový objekt v meste Chua-lien neďaleko epicentra. Pod jeho troskami môžu byť ľudia. Na celom ostrove bola prerušená vlaková doprava aj dodávky elektrickej energie. Toto zemetrasenie a séria dotrasov boli na Taiwane najsilnejšie za uplynulých takmer 25 rokov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre