Zemina z výstavby futbalovej arény sa odvezie do Vyšného Opátskeho

KošiceSpravodajstvo

Použije sa na stavebné účely.

V tomto týždni sa začalo s odstraňovaním zeminy z areálu Košickej futbalovej arény (KFA). Tá tam zostala po výkopových prácach pri výstavbe štadióna. KFA zároveň uzavrela zmluvu o dovoze a naložení zeminy so Slovenským vodohospodárskym podnikom a súkromným investorom, ktorí zeminu odoberú a môžu ju použiť na stavebné účely.

Doposiaľ takmer 400 nákladných áut odviezlo k brehom Hornádu pri nadjazde do Vyšného Opátskeho približne 15 percent celkového objemu zeminy. Predpokladaný termín jej odstránenia je záver nasledujúceho mesiaca.

„Mali sme veľký problém, kam by sa dala táto zemina odviezť a umiestniť. Pôvodne navrhnuté riešenie, aby sa zemina použila pri pripravovanom juhovýchodnom obchvate Košíc na R2 Šebastovce-Košické Oľšany, nebolo možné uskutočniť. Zemina by sa musela ďalej upraviť a zhutniť, čo by spôsobilo obrovské finančné navýšenie tohto procesu,“ uviedol predseda predstavenstva KFA a košický viceprimátor Marcel Gibóda.

Foto
Odvezená zemina sa použije na stavebné účely / Mesto Košice

Vypratané územie bude odovzdané spoločnosti, ktorá sa zaviazala, že na prenajatých pozemkoch pri aréne vyrastie futbalová akadémie FC Košice. Tá by mala slúžiť na tréningy áčka aj mládežníckych kategórií futbalistov.

„Predpokladáme, že by sa s výstavbou oboch tréningových ihrísk a budovy zázemia vrátane šatní mohlo začať už na jar a do konca budúceho roka by to mohlo byť hotové. Zároveň Mesto Košice v spolupráci s KFA pripravuje územie pre tretie ihrisko, ktoré sa už podarilo majetkovo-právne vysporiadať. To by sa mohlo začať stavať po získaní príslušných povolení,“ dodal Gibóda.

Komentáre