Zemplínčania sa sťažujú na nezodpovedných psičkárov

VýchodSpravodajstvo

Môžu dostať pokutu.

Michalovčanom vadia nezodpovední majitelia psov, ktorí po nich neupratujú exkrementy. Svoje sťažnosti adresujú prevažne mestskej polícii. V minulosti boli pre psičkárov vyhradené koše, v súčasnosti už zvierací trus nie je špecifikovaný ako nebezpečný, preto môžu vrecko vyhodi do akejkoľvek nádoby so zmesovým komunálnym odpadom. Ako pre Rádio Košice uviedla hovorkyňa mesta Michalovce Iveta Palečková, nezodpovedné správanie je pokutované:

„Ak ten, kto vedie psa a neodstráni bezprostredne výkaly, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo, môže sa mu uložiť pokuta do výšky 65 eur. Kontrolu dodržiavania tohto všeobecne záväzného nariadenia vykonáva mestská polícia.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Humenčania majú k dispozícii špeciálne koše, s ich počtom sú spokojní a na psie výkaly sa sťažujú len minimálne. Na Technických službách evidujú dve až tri sťažnosti ročne. Rovnako i tu môže dostať človek pokutu, ak po psovi neuprace, no maximálne do 30 eur. Najčastejšie policajti kontrolujú Sídlisko III a Sídlisko Pod Sokolejom, kde je psov najviac. Aj v Trebišove majú na psí trus špeciálne koše, čo potvrdila hovorkyňa mesta Martina Mištaničová:

„Mestský úrad v Trebišove ani Technické služby mesta ako správca predmetných košov neevidujú písomné ani telefonické sťažnosti na psie exkrementy ponechané na verejnosti. Ak by mesto Trebišov zaznamenalo priestupok, sankciu udeľuje mestská polícia.“

V rámci nariadenia mesta môže dostať psičkár 33-eurovú pokutu, no ak by to policajt riešil formou platného zákona, pokuta by sa mohla vyšplhať na sumu od 65 do 165 eur.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre