Žiaci košických škôl, ktoré boli v karanténe, sa opäť vracajú do lavíc

KošiceKoronavírus

Aktualizované 13.10 hod.

Epidemiologická situácia v Košiciach zatiaľ nie je veľmi priaznivá. Denne pribúdajú desiatky nakazených koronavírusom. Z tohto dôvodu boli dočasne uzavreté dve základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice, pričom žiaci sa niekoľko dní vzdelávali dištančnou formou. Od dnešného dňa sa obnovil vyučovací proces na Základnej škole (ZŠ) Laca Novomeského a od pondelka 19. októbra bude v prevádzke aj ZŠ Kežmarská 30.

„Som rada, že školákom a ich rodičom môžem oznámiť, že po desiatich dňoch sa v piatok 16. októbra opätovne otvára ZŠ Laca Novomeského a od pondelka si do školských lavíc zasadnú aj žiaci na ZŠ Kežmarská 30. Do škôl k svojim kamarátom a kamarátkam sa nám už postupne začínajú vracať aj žiaci niektorých tried z ďalších našich škôl, ktoré boli od začiatku októbra v karanténe a vzdelávali sa dištančnou formou výučby,“ uviedla viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

V karanténe aj naďalej zostáva 17 tried na 7 základných školách v Košiciach. Regionálny úrad verejného zdravotníctva kvôli pozitívnemu testu zamestnanca ZŠ Bukovecká nariadil karanténu žiakov na prvom stupni, ale aj časti pedagogických zamestnancov, ktorí boli v úzkom kontakte s nakazenou osobou.

Na ZŠ Jenisejská sa bude môcť od pondelka vrátiť 6 žiakov, ktorí museli uplynulé dni zostať doma kvôli pozitívnemu testu ich externého učiteľa. ZŠ Krosnianska 2 je od dnešného dňa minimálne do 22. októbra zatvorená. Dôvodom je potvrdenie ochorenia COVID-19 u nepedagogického zamestnanca.

„Každý deň dostávame informácie priamo zo škôl o aktuálnej situácii. Ak nám niekde vyskočí pozitívne testovaný, zväčša ide len o jedného žiaka alebo zamestnanca danej školy a nie o komunitné šírenie. Mimoriadne ma teší, že žiaci aj ich učitelia dodržujú prijaté opatrenia hygienikov. Ďakujem im a verím, že všetci zvládneme toto náročné obdobie,“ uzavrela Gurbáľová.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre