Žiaci sa po prázdninách vrátia do vynovených škôl

KošiceSpravodajstvo

Cena za opravy sa môže vyšplhať až na jeden milión eur.

Foto
Ilustračné foto / TASR

Počas letných mesiacov dôjde k rekonštrukcii viacerých materských i základných škôl na území mesta Košice. O finančné prostriedky sa mesto bude uchádzať aj prostredníctvom projektov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Odhadovaná suma potrebná na tento účel je približne 900-tisíc až jeden milión eur.

„V súčasnosti pripravujeme rekonštrukciu a opravy viacerých materských a základných škôl. Najbližšie pripravujeme opravy na materských školách Ovručská, Zuzkin park, Hrebendova, Budapeštianska. Zo základných škôl spomeniem aspoň Bukoveckú a Starozágorskú, ale je ich oveľa viac,“ povedal vedúci komunikačného referátu mesta Košice Jozef Marko.

Práce budú prebiehať aj na materských školách Čordáková či Paláriková, Boženy Nemcovej, Obrancov Mieru, Humenskej, Nešporovej, Havanskej, Juhoslovanskej či na Šafárikovej triede. Najviac investícií poputuje na rekonštrukciu materskej školy Hrebendová, ktorá si vyžaduje viaceré nevyhnutné úpravy. V ostatných školských zariadeniach sa uskutočnia prevažne tieto zmeny:

„Prevládajú predovšetkým opravy okien, striech, podláh, výmena elektroinštalácií, opravy a rekonštrukcie sociálnych zariadení. Ide nám naozaj o to, aby bolo skultúrnené prostredie v materských a základných školách,“ doplnil Marko.

Do riešenia havarijných stavov materských i základných škôl bolo doteraz vyčlenených takmer 590-tisíc eur.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre