Žilinčania boli v Lipanoch blízko k blamáži, zvíťazili iba o gól

VýchodŠport

Futbalisti fortunaligového futbalového klubu MŠK Žilina sa na pôde treťoligových Lipian poriadne natrápili na víťazstvo v druhom kole Slovenského pohára.

Tím spod Dubňa zvíťazil 1:0 po góle iba osemnásťročného Patrika Mysloviča. Šance si vypracovali aj domáce Lipany, no skúsený Miloš Volešák nezaváhal. Kouč fortunaligistu Jaroslav Kentoš nebol po zápase spokojný. „Okrem postupu ma neteší asi nič. Výkon nebol dobrý, treba to povedať na rovinu. V úvode sme nepremenili šance, následne sme nevedeli prekonať súpera v blokovej obrane. Mali sme málo správnych nábehov do šestnástky, bolo tam veľa ofsajdových pozícií. Mám zmiešané pocity. Zmenili sme viacerých hráčov, niektorí sú po zranení, čo sa prejavilo. Pre nás všetkých musí byť dnešný výkon varovným prstom, okrem postupu toho dnes veľa nepotešilo," povedal Kentoš.

Foto
ŠK Odeva Lipany - MŠK Žilina / facebook ŠK Odeva Lipany (Hudak, Tutoky)

Zaujímavosťou je, že Žilina zavítala do Lipian v rámci Slovenského pohára už tretíkrát za posledné štyri sezóny a do tretice zvíťazili iba o gól. V rokoch 2016 a 2017, v oboch prípadoch 27. septembra, zvíťazili 2:1.

Mladíka Mysloviča potešil dôležitý presný zásah, ktorým rozhodol o postupe svojho tímu. „Pri mojom góle som si povedal, že už bolo veľa centrov, kombinácii, tak som to skúsil strelou. Som rád, že mi to padlo aj v súťažnom zápase. Ich brankár bol najlepším hráčom zápasu, pochytal toho veľa a domáci mu môžu ďakovať, že ich držal v hre do konca zápasu. Gól venujem mojej starkej, ktorá prežíva ťažšie obdobie," prezradil rodák z Turčianskych Teplíc.

Podľa žilinského stredopoliara si jeho tím postup zaslúžil. „Od prvej minúty sme dominovali, ale nepremenili sme šance a nestrelili sme upokojujúce góly. Potom by to vyzeralo inak. Takto napokon rozhodla jedna šanca, no je to naše zaslúžené víťazstvo a náš postup ďalej," dodal.

 

Zdroj: SITA

Komentáre