Zlatý pohár opäť v rukách Baustavu, Hricov si nasadil hetrikom korunu kráľa strelcov

KošiceŠport

Na ihrisku Starozagorská vyvrcholila v stredu večer jesenná sezóna Košickej novej ligy v malom futbale. Vlaňajší premiérový titul úspešne obhájil tím Baustav, ktorý zdolal vo finále Promet Trans 8:3.

Foto
Majstrovský tím Baustavu / PETER JESENSKÝ

„Hrali sme veľmi dobre. Zodpovedne a ukázali sme skúsenosti. Boli sme silní na lopte a nepúšťali sme ich do šancí. Vyzeralo to preto jednoducho, ale také jednoduché to nebolo,“ pousmial sa po zvládnutom finálovom zápase strelec piateho gólu Erik Jendrišek. Bývalý reprezentant Slovenska vo futbale posilnil Baustav počas play-off zápasov. „Už som v Košiciach viac ako doma. Bol som tu v piatok, v pondelok a teraz opäť v stredu. Celkom sa mi tu páči a veľmi rád si to zopakujem aj v budúcnosti. Teraz ma však ešte čaká superligové finále s Trenčínom a verím, že to tam dopadne rovnako a budem môcť osláviť osobné double.“

Veľkou oporou Baustavu bol Lukáš Hricov, ktorý hetrikom vo finále spečatil titul kráľa strelcov KNL.

„Prvoradý bol tímový úspech a včera som si písal s Erikom Streňom, že hlavné je získať titul a to strelecké prvenstvo je až druhoradé,“ zdôraznil kanonier novopečeného majstra, ktorý ukázal aj vo veku 41 rokov schopnosť skórovať ako na bežiacom páse. „Som rád, že tie naše staré stroje ukázali mladým puškám, že ešte s nami treba počítať. Už však asi nie v tejto lige. Máme stopercentnú úspešnosť a asi je teda najvyšší čas skončiť.“
 

Galéria k článku

Skúsení hráči zároveň vedia, že tak ako potiahli spoločne na ihrisku, potrebujú teraz zabrať aj v rámci osláv. „Prvá oslava prebehne už dnes a potom sa stretneme v rámci piatkového oficiálneho ligového vyhodnotenia. To už nebudeme musieť ísť na druhý deň do roboty. Sme tu dobrá partia a stále je čo oslavovať,“ podotkol so širokým úsmevom Hricov.

Bronzové medaily si po víťazstve 6:5 proti Turkonu vybojoval Help Car. V rozhodujúcom penaltovom rozstrele skompletizoval hetrik Filip Kis.

„Som rád, že končíme sezónu víťazstvom,“ rozhovoril sa obranca druholigovej Slávie TU Košice. „Po ukončení sezóny mám trochu voľna a prišiel som teda pomôcť chalanom. Teší ma, že som strelil pár gólov a že sme to zvládli aspoň na tie pokutové kopy. Podržal nás v nich aj Stano Pella a hoci sme urobili v zápase viaceré netaktické chyby, napokon môžeme byť spokojní.“

Tridsaťjedenročný futbalista si v KNL vylepšil náladu po nie príliš úspešnej jeseni, ktorú ukončila Slávia tesne nad pásmom zostupu. „Našťastie sme na záver vyhrali so Šamorínom a ako sa hovorí – každý si pamätá posledný zápas. Bodov sme mohli mať viac, ale aspoň nie sme v zostupových vodách a v zime sa pripravíme tak, aby sme na jar stúpali vyššie.“

Baustav sa obhajobou vlaňajšieho jesenného triumfu dorovnal Vakatanke, ktorá triumfovala na jeseň 2023 a na jar 2025. Okrem týchto dvoch klubov uspel v KNL už iba Rising Prospects (jar 2024).
 

Komentáre