Zlodeji vykradli Detskú železnicu

KošiceSpravodajstvo

Incident zachytila kamera.

Detská železnica v Košiciach sa včera (29.8.) stala obeťou sofistikovanej krádeže. Riaditeľ železničky Ľubomír Lehotský pre Rádio Košice uviedol, že celý incident zachytila kamera:

„Neurobili veľkú škodu, ukradli osobné veci pokladníka, kedy vnikli cez malé okienka na toalete, a tak vnikli do útrob pokladne, kde však, samozrejme, nenašiel tržbu ani žiadne hodnotné veci, ktoré sa tam nenachádzajú. Detská železnica je chudobná organizácia, ktorá naozaj neoplýva ani financiami, ani majetkom. Napokon, pracujeme na desaťročných recyklovaných počítačoch, ktoré nemajú žiadnu hodnotu.“

Detskú železnicu už v minulosti vykradli. Lehotský pripomenul, že páchatelia si vtedy privlastnili závažia na výhybky, traťové telefóny či káble:

Zverejníme verejnosti kamerové záznamy. Verím, že nám pomôžu nájsť páchateľa, ktorého predstavíme širokej verejnosti. Snáď sa budú aspoň trochu hanbiť, možno som idealista v tomto smere, ale ten prvý lup, kedy nám Košičania masívne pomohli pri odhalení páchateľa pred niekoľkými rokmi, dopadol veľmi dobre. Dá sa povedať, že negatívne javy sa objavili až po niekoľkých rokoch v tejto sezóne,“ dodal Lehotský s tým, že incidentom sa už zaoberá polícia.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre