Zmena hotela na nájomné byty v Spišskej Novej Vsi si vyžiada viac ako milión eur

VýchodSpravodajstvo

Prestavbou vznikne 24 bytov.

V Spišskej Novej Vsi sa pokračuje v zámere zmeniť miestny hotel na nájomné byty. Radnica aktuálne hľadá dodávateľa stavebných prác, ktorých predpokladaná hodnota je viac ako 1,1 milióna eur.

Prestavbou budovy vznikne 24 nájomných bytov bežného štandardu. Budova sa nachádza v blízkosti historickej zóny mesta. V priestoroch prízemia má ostať polyfunkcia pre šport, administratívu, obchod a služby. V nadzemných podlažiach bude hotelové ubytovanie nahradené bývaním v bytoch s priemernou plochou 33,23 štvorcových metrov.

Foto
Prestavbou vznikne 24 nájomných bytov / facebook.com/mestosnv

Na každom podlaží vznikne šesť bytov, vždy jeden dvojizbový a päť jednoizbových. Každý bude vybavený kuchynskými linkami, televíznymi rozvodmi, elektronickým vrátnikom a kamerovým systémom.

Súčasťou projektu bude aj zníženie energetickej náročnosti budovy, a to zateplením obvodových stien a strechy, zabudovaním nových výplňových konštrukcií, teda okien a dverí, či aplikovaním systému riadeného vetrania. Modernizácia čaká aj vstup, ktorý sa má zmeniť na bezbariérový. Zhotoviteľ projektovej dokumentácie zároveň odporučil aj výmenu výťahu s novou výťahovou kabínou.

 

Zdroj: SITA

Komentáre