Zmeny v doprave na Slaneckej ceste zatiaľ nespôsobujú problémy

KošiceSpravodajstvo

Aktualizované 15.20 hod.

Na jednej z najvyťaženejších dopravných tepien Košického kraja sa začala rekonštrukcia. Práce na Slaneckej ceste si vyžiadali aj zmeny v doprave. Dočasné značenie, ktorého inštalácia začala v sobotu (12.3.) a platí od včera (13.3.), zatiaľ podľa starostky sídliska Nad Jazerom Lenky Kovačevičovej nerobí vodičom problémy:

„Čo tak trošku mám obavy, kto je dosť diskriminovaný, tak môžem povedať, že sú to chodci, ktorí majú naozaj problém prejsť či už ku Kauflandu, ku Tescu, čiže toto sa musí ešte nejakým iným spôsobom doriešiť. Či tie obchodné spoločnosti potom nejakú kyvadlovú dopravu vyriešia, pretože tam semafory nefungujú. Prechody sa budú musieť určitým spôsobom potom buď uzavrieť, keď sa nepoužívajú, aby tam nedošlo k nejakej dopravnej nehode, aj keď je znížená rýchlosť na tých 30.“

Aj o tomto nedostatku dnes mestská časť komunikovala s magistrátom, pričom to plánujú v najbližšom období vyriešiť.  

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová skonštatovala, že autá v ranných hodinách prechádzali týmto úsekom plynule:

„Na hodnotenie po prvých hodinách je ešte priskoro, môžeme však konštatovať, že v pondelkové ráno, ktoré patrí k najvyťaženejším pracovným dňom, bola doprava plynulá, dokonca nedochádzalo k tvoreniu dopravných kongescií ako v iné pracovné dni pred zmenou organizácie dopravy. V rekonštruovanom úseku je premávka usmernená prenosným dopravným značením, ktoré je potrebné rešpektovať a riadiť sa ním, samozrejme, zvýšiť opatrnosť, ohľaduplnosť a pozornosť a nejazdiť podľa niekoľkoročných naučených zvyklostí.“

Dopravná polícia situáciu monitoruje a v prípade potreby ja pripravená reagovať, napríklad posilnením hliadok. Aktuálne informácie nielen z východoslovenských ciest nájdete v Dopravnom servise Rádia Košice.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre