Značenie na Slaneckej ceste je chaotické, v doprave spôsobuje zmätky

KošiceSpravodajstvo

Organizácia sa opäť zmení.

Rekonštrukcia Slaneckej cesty v košickej mestskej časti Nad jazerom skúša trpezlivosť vodičov už niekoľko mesiacov. Situácia je komplikovanejšia práve v tomto období, keď sa skôr stmieva a vodiči sa zároveň sťažujú na chaotické dopravné značenie. To sa zároveň v týchto dňoch často mení.

„Spoločnosť, ktorá má na starosti stavebné práce na Slaneckej ceste, prisľúbila kontrolu a doplnenie značenia, aby zodpovedalo schválenému projektu dočasného dopravného značenia. Zároveň tam už predtým boli pridané aj svetelné blikače. Zhotoviteľ bol taktiež upozornený, aby každý deň po skončení stavebných prác vrátil dopravné značenie naspäť na miesto, uviedol hovorca mesta Dušan Tokarčík.

Galéria k článku

V priebehu dnešného dňa sa opäť zmení organizácia dopravy vo viacerých úsekoch. Z Talinskej ulice, po ktorej sa dočasne jazdilo v smere z Krásnej, sa doprava presmeruje naspäť na Slaneckú cestu, a to v úseku od križovatky s Golianovou po obratisko električiek. Doprava na Slaneckej ceste bude vedená v oboch smeroch.

„Na Talinskej ulici sa doprava vráti do pôvodného stavu s obojsmernou premávkou. Na Golianovej a Talinskej ulici boli v uplynulých dňoch opravené výtlky, ktoré vznikli intenzívnejšou dopravou v tomto úseku,“ informovalo mesto.

Zároveň sa otvorí križovatka s Meteorovou ulicou. Vodiči budú môcť zo sídliska odbočiť doprava v smere do Košíc aj doľava v smere Krásna. Odbočenie zo Slaneckej cesty do sídliska bude možné z oboch smerov. Naopak sa uzavrie križovatka s Galaktickou ulicou.

Na zmeny v doprave upozorní motoristov dočasné dopravné značenie. Mesto vyzýva vodičov, aby ho sledovali a dodržiavali maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/h.

Komentáre