Zo dňa na deň pribudli na Spiši desiatky kilometrov bežeckých tratí

VýchodZaujímavosti

Záujemcovia môžu športovať aj po zotmení.

V okolí Slovenského raja sú po novom k dispozícii desiatky kilometrov bežeckých tratí. Tamojšie samosprávy sa spojili s podnikateľmi, využili vynikajúce podmienky a ponúkli ľuďom alternatívu k domácej izolácii. Ako nás informoval člen Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj a Spiš Štefan Labuda, najprv pripravili niekoľko kilometrov bežeckých tratí v okolí Hrabušíc, potom ich prepojili cez Letanovce so Spišskými Tomášovcami a napokon pripravili lahôdku aj pre najnáročnejších bežkárov:

„Po dohovore s oblastnou organizáciou cestovného ruchu a s kolegami v Dobšinskej ľadovej jaskyni sprejazdníme Kopaneckú cestu. Tá má sama o sebe 22 kilometrov. My pripravíme trasu z Hrabušíc na Kopanec a kolegovia z Dobšinskej ľadovej jaskyne na Kopanec.“

Foto
Príprava bežeckých tratí / RÁDIO KOŠICE

Verejnosť môže bežkovať aj po zotmení. V priestoroch autokempingu na Podlesku vedie trať územím, ktoré je dobre osvetlené. Vynikajúce podmienky pre bežkovanie budú podľa starostky obce Spišské Tomášovce Zuzany Nebusovej zrejme trvať ešte niekoľko týždňov:

„Je to úžasná vec. Jednak budú ľudia zdravší, jednak majú viac pohybu. A jednak dodržíme všetky pandemické opatrenia.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre