ZOH 2018: Sú známi finalisti hokejového turnaja

SvetArchívZOH2018

Slovenskí biatlonisti do cieľa nedobehli.

Ostro sledovaní boli dnes mužskí biatlonisti. Slováci v zložení Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Martin Otčenáš do cieľa nedobehli. Zo začiatku vyzeralo všetko ideálne. Skúsený Matej Kazár po dvoch bezchybných streľbách a bežeckej časti odovzdal Tomášovi Hasilovi na druhej priečke o 18,4 sekundy.  Ten bol ale už menej strelecky presvedčivý a v ľahu potreboval tri dobíjania, ale vyhol sa trestnému okruhu a figuroval na 8. mieste.

Fúkal silnejší vietor a nechýbali ani snehové vločky. Hasilla sa ale na počasie nevyhovára, naopak hovorí, že poveternostné podmienky boli dobré, preteky však podľa vlastných slov nezvládol fyzicky. Trápila ho slabosť, priedušky aj bolesť svalov.

Nemeckí hokejisti sa tešia po víťazstve / TASR

Na tretí úsek slovenskej štafety vybehol debutant v tomto druhu pretekov na ZOH Šimon Bartko. V ľahu nechal štyri nesklopené terčíky, nútene si pridal porciu 600 metrov a slovenský tím tak spadol na posledné miesto. K streľbe v stoji sa už 21-ročný Bartko ani nedostal, lebo ho stiahli z trate. Martin Otčenáš už len márne čakal na svoju šancu na štvrtom úseku. Víťazmi dnešných pretekov štafiet mužov na 4x7,5 km sa stáli Švédi, Striebro získali Nóri a bronz nemeckí biatlonisti.

Česi prehrali proti Olympijským športovcom z Ruska 0:3 a Rusi sa tak stali prvými finalistami hokejového turnaja na ZOH v Pjongčangu. Česko zajtra o 13.10 hod. čaká zápas o bronz. Finále je na programe v nedeľu 5.10 hod. nášho času. Z duelu Kanady a Nemecka vyšlo víťazne Nemecko, ktoré sa stalo druhým finalistom.

Autor: RÁDIO KOŠICE