Zomrel poslanec parlamentu Ľubomír Petrák

SlovenskoSpravodajstvo

Informáciu potvrdil jeho stranícky kolega Dušan Jarjabek.

Vo veku 59 rokov zomrel poslanec Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) a starosta obce Hurbanova Ves Ľubomír Petrák. Potvrdil to jeho kolega zo strany Smer-SD Dušan Jarjabek, ktorého informovala rodina zosnulého. Predseda Smeru Robert Fico včera (19.2.) uviedol, že Petrák je vo vážnom stave. Bol členom predsedníctva Smeru, pričom v minulom volebnom období bol šéfom školského výboru a v súčasnosti bol jeho podpredsedom.

Foto
Ľubomír Petrák / TASR

„Odišiel človek, s ktorým som spolupracoval desiatky rokov. Ľubo Petrák bol poctivý a pracovitý kolega a vzorný otec rodiny. Vyjadrujem úprimnú sústrasť celej rodine a blízkym,“ reagoval poslanec Smeru-SD a exminister práce Ján Richter.

„Je mi to úprimne ľúto. Poznala som ho osobne, bol síce poslancom za stranu Smer, no počas môjho pôsobenia v opozícii viedol parlamentný výbor pre vzdelávanie, ktorého som bola členkou. Napriek tomu, že sme na niektoré otázky mali diametrálne odlišné názory, bol to človek kultivovaného dialógu, človek, ktorý vedel preukázať rešpekt aj kolegom v opozícii, človek ktorý počúval, skrátka politik, s ktorým si viete predstaviť konštruktívnu spoluprácu napriek tomu, že stojíte na opačných brehoch politického spektra,“ skonštatovala vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre