Zomrela slávna filmová popoluška Libuše Šafránková

EurópaSpravodajstvo

Vo veku 68 rokov zomrela v stredu ráno česká herečka Libuše Šafránková. Počas kariéry stvárnila množstvo postáv.

Vo veku 68 rokov zomrela česká filmová a televízna herečka Libuše Šafránková. Informáciu potvrdil jej syn Josef Abrhám. Do pamäti divákov sa navždy zapísala ako hlavná hrdinka kultovej rozprávky Tři oříšky pro Popelku (1973).

Šafránková iba v pondelok oslávila 68. narodeniny. Práve v tento deň ju hospitalizovali v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí, kde v utorok podstúpila operáciu. Podľa syna zomrela v stredu ráno.

Herečka už v minulosti bojovala s rakovinou pľúc. V ostatnom období sa stiahla do ústrania. Pred rokom odstúpila aj od nakrúcania pripravovanej rozprávky Mamánek a podľa CNN Prima News sa čoraz častejšie špekulovalo, že sa jej ochorenie vrátilo.

Od roku 1972 do roku 1992 pôsobila v Činohernom klube a neskôr sa stala členkou Národného divadla v Prahe. Počas svojej divadelnej a filmovej kariéry stvárnila množstvo postáv. Väčšinou išlo o mladé temperamentné ženy so zmyslom pre humor.

Šafránková hrala aj v divácky obľúbených filmoch a rozprávkach Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách, Soľ nad zlato, Vesničko má středisková či Obecná škola.

Foto
Libuše Šafránková ako Popelka / ČSFD/ Filmové studio Barrandov / DEFA

Komentáre