Zosuv pôdy v Indii strhol niekoľko domov. O život prišlo 11 ľudí

SvetSpravodajstvo

Celkový počet obetí sa zvýšil na 230 osôb.

India bojuje s prívalovými dažďami. Na východe krajiny spôsobili zosuvy pôdy a strhli niekoľko domov. Tamojší predstavitelia potvrdili, že o život prišlo ďalších 11 ľudí, čím sa celkový počet obetí monzúnových dažďov zvýšil na 230 osôb.

Silné búrky zasiahli aj štát Západné Bengálsko, kde napáchali rozsiahle škody. Na následky zasiahnutia elektrickým prúdom zomreli 4 obyvatelia po tom, čo jeden z domov začal prenikať dážď. Silný prúd vody strhol niekoľko domov, v ktorých zahynulo sedem osôb. Niekoľko ľudí je stále nezvestných.

Foto
Silné búrky spôsobili rozsiahle materiálne škody / TASR

Najhoršia situácia je v štáte Maháraštra. Monzúnové dažde tam vyvolali zosuvy pôdy, v dôsledku ktorých zomrelo 200 občanov. Podobne je na tom aj štát Himáčalpradéš, kde si zosuvy vyžiadali 7 obetí. Rovnaký počet osôb zomrel v štáte Kašmír.

V krajine uviazlo aj niekoľko turistov, ktorí sa kvôli neprejazdným cestám nedokážu vrátiť z najviac zasiahnutých oblastí. Odborníci tvrdia, že klimatická zmena spôsobuje, že monzúnové búrky, ktoré sa v Indii vyskytujú od júna do septembra, sa objavujú stále častejšie.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre