Zrážka autobusu a osobného auta pri Pozdišovciach si vyžiadala jednu obeť

VýchodSpravodajstvo

Aktualizované 12.40 hod.

Na ceste medzi obcami Trhovište a Pozdišovce v okrese Michalovce sa dnes ráno stala tragická dopravná nehoda. Na mieste sa zrazil autobus s osobným autom, pričom zrážka si vyžiadala jednu obeť a zranili sa tri deti, ktoré sedeli v autobuse.

„Nehodu nám nahlásili krátko po 7. 00 hod., na mieste sú stále všetky záchranné zložky. Zranení sú dvaja chlapci a jedno dievča, pri nehode zomrel vodič osobného auta,“ uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach.

Záchranári dvoch zranených po ošetrení transportovali do nemocnice, tretí bol ošetrený na mieste. Hovorkyňa Sveta zdravia Bianka Krejčíová potvrdila, že dvoch pacientov s ľahkými zraneniami ošetrili v michalovskej nemocnici a následne ich prepustili do domácej liečby.

„U vodiča autobusu bola na mieste vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Prípadné požitie alkoholu u vodiča osobného vozidla bude zisťované pri pitve,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Cesta je po nehode opäť plne prejazdná v oboch smeroch.

Autobus, ktorý ďalej nemohol pokračovať v jazde v dôsledku poškodenia, bude odtiahnutý do garáže. Výška škody bude určená po obhliadke. Osobné vozidlo narazilo do prímestskej linky smerujúcej do Michaloviec pri predbiehaní.

„Autobusové spoje v danom úseku premávajú podľa cestovného poriadku, pre obchádzku miesta nehody však dochádza k zdržaniu do desiatich minút,“ uviedol hovorca dopravcu Peter Stach.

Zdroj: TASR

Komentáre