Zrekonštruovaný predstaničný podchod v Prešove stále preteká

PrešovSpravodajstvo

Projektová dokumentácia má určiť príčiny tohto problému.

Mesto Prešov vlani zrekonštruovalo predstaničný priestor na Masarykovej ulici. Vynovený podchod však preteká. Z tohto dôvodu si radnica dala vypracovať projektovú dokumentáciu k hydroizolácii podchodu, ktorá spôsobuje priesaky vody do zrekonštruovaného podchodu.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, súčasťou minuloročných stavebných prác bola aj revitalizácia zastávok mestskej hromadnej dopravy či chodieb v podchode:

„Pri odkrytí starých konštrukcií sa však podarilo odhaliť aj nedostatky v hydroizolácii podchodu z vonkajšej strany. Chybná hydroizolácia totiž spôsobuje priesaky vody, ktoré sa v tomto priestore začali objavovať už od roku 1993. Odvtedy bolo v podchode vykonaných niekoľko čiastkových opráv, no tieto nedostatky sa nikdy celkom nepodarilo odstrániť.“

Foto
Časť zrekonštruovaného podchodu / Mesto Prešov

Na stenách a stropoch sa začali objavovať priesaky vody. Vďaka úpravám v odkrytých vrstvách sa podarilo zmierniť zatekanie vody, nie však ho úplne odstrániť, čo potvrdil aj Tomek:

„Mesto Prešov si preto dalo vypracovať projektovú dokumentáciu k hydroizolácii podchodu, ktorá má určiť presné príčiny vytvárania priesakov a navrhnúť rozsah prác, ktoré sú potrebné na odstránenie zatekania. Dokumentácia má zároveň určiť, či bude v tejto súvislosti potrebná aj rekonštrukcia frekventovanej štvorprúdovej cesty nad podchodom, s čím súvisí aj komplexná hydroizolácia podchodu z vonkajšej strany.“

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre