Zsuzsová, Szabó, Marček a Andruskó sú obvinení z prípravy vrážd prokurátorov a advokáta

SlovenskoSpravodajstvo

Aktualizované o 14.20 hod.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (MV SR) na základe doteraz vykonaných úkonov dnes (14.8.) vzniesol obvinenie voči štyrom osobám z objednávky a prípravy úkladných vrážd dvoch prokurátorov a advokáta. Sú to Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Miroslav Marček a Zoltán Andruskó.

Prípad sa týka prípravy vraždy prokurátorov Petra Šufliarskeho a Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica. Štvorica je obvinená aj v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zsuzsová je obvinená aj v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Spolu so Szabóom a Andruskóom sú tiež obvinení zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Foto
Alena Zsuzsová / TASR

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vo februári tohto roka potvrdil, že jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica na 99 percent lustrovali. Podľa Čižnára sa na tom pravdepodobne podieľali policajti. Aj z tohto dôvodu sa na vyšetrovaní prípravy vrážd podieľa inšpekcia MV SR. „U pána Žilinku boli tie informácie až hrozivo detailné a sami ich získať nemohli bez toho, aby nemali dobré kontakty,“ vyhlásil vo februári Čižnár s tým, že vyšetrovania prípravy vrážd prokurátorov a advokáta a vyšetrovanie vraždy Kuciaka a Kušnírovej sa po čase pravdepodobne spoja a vrátia sa pôvodnému tímu.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre