Župné dni sa presunuli na Zemplín

VýchodZaujímavosti

Súčasťou programu je okrem iného deň tvorených dverí v krajských zariadeniach.

Zemplínčania si môžu dnes užiť Župné dni Košického samosprávneho kraja (KSK), ktoré sa tam presunuli z Gemera a Spiša. Súčasťou programu je deň tvorených dverí v krajských zariadeniach v Michalovciach, Trebišove, Sobranciach, Sečovciach, Strážskom, Pribeníku, Rakovci nad Ondavou či Kráľovskom Chlmci. Krajský dopravca Arriva Michalovce predstaví svoje autobusy v dopravných závodoch Michalovce, Kráľovský Chlmec a Trebišov.

„Krajské školy, múzeá, knižnice, zariadenia sociálnych služieb, ale aj krajskí dopravcovia či cestári počas jedného dňa odprezentujú to najlepšie, čím vyniká Zemplín aj celý Košický kraj. Aj toto podujatie má východniarom ukázať, že KSK s nimi žije každý deň, aj keď to na prvý pohľad nie je vidieť,“ uviedla hovorkyňa KSK Anna Terezková s tým, že súčasťou programu sú aj rôzne aktivity, súťaže, prezentácie či gastronomické zážitky.

Foto
Župné dni sa uskutočnili aj na Spiši / facebook.com/kosickykraj

Do Župných dní KSK sa zapojila aj Stredná odborná škola v Michalovciach, ktorá si pripravila prezentáciu o kultúre stolovania aj trendoch v účesoch a líčení. Návštevníci, ktorí zavítajú do Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach, si budú môcť vychutnať masáže rúk i chrbta či overiť si svoju krvnú skupinu. Gymnáziá Pavla Horova a Ľudovíta Štúra zorganizujú piknik aj workshopy. Zemplínske múzeum pozýva na ukážku remesiel a Knižnica Gorazda Zvonického na nové výstavy aj burzu kníh. V Zemplínskom kultúrnom centre a hvezdárni sa uskutočnia hudobné vystúpenia folkloristov aj pozorovanie slnka.

Zariadenie sociálnych služieb Lumen v Trebišove ponúka tréning pamäte či zábavné pečenie. Návštevníci si môžu pozrieť expozície v Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína, kde uvidia aj ukážky pletenia lana na historickom stroji. Zemplínska knižnica si pripravila program pre batoľatá, pričom najmenších poteší aj predstavenie techniky Správy ciest KSK.

Dopravná spoločnosť Arriva Michalovce sa verejnosti predstaví do 12.00 hod. Deti sa môžu odfotiť za volantom autobusu, dospelí si môžu pozrieť tematické prezentácie verejnej osobnej dopravy aj spoznať výhody bezkontaktnej čipovej karty.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre