Zvieratá v košickej zoo dostávajú na schladenie jedlo v mrazenom stave

KošiceSpravodajstvo

Chovatelia ich osviežia aj sprchou z hadice.

Chovatelia v košickej zoologickej záhrade pre vysoké teploty upravili zvieratám kŕmne dávky, niektorým ponúkajú tiež časť krmiva v mrazenom stave.

„Takéto zmrzliny ponúkame niektorým druhom primátov, medveďom alebo šelmám. Zvieratá to majú rady, je to pre ne niečo nové, čo nedostávajú každý deň, a vítajú takéto spestrenie aj trošku ochladenie,“ vyjadril sa hlavný zoológ Patrik Pastorek.

Medvede tak v stredu (10.7.) dostali mrazený hovädzí vývar s kúskami ovocia a tiež maliny, melón, čučoriedky či zeleninu. Levica Laura si vo svojej kŕmnej dávke v zmrazenom stave našla okrem hovädzieho vývaru aj kusy mäsa a rýb. Podobe ovocnej zmrzliny sa potešili aj lemury kata

Foto
Všetky zvieratá hľadajú počas horúcich dní chládok vnútri chovného zariadenia či pod stromami / TASR

Vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu košickej zoo Eva Malešová tiež uviedla, že zvieratá dostávajú počas leta viac krmiva s obsahom vody a tiež ovocia či zeleniny.

Zvieratá majú vo výbehoch chladivú vodu či potok, ktorý majú k dispozícii medvede hnedé. Aktuálne je potok menej výdatný, niektoré zvieratá preto osviežia chovatelia sprchou z hadice.

„Emu hnedé si plnými dúškami užívali sprchu. Aj keď na prvý pohľad sa nezdá, že by pštrosy emu vyhľadávali vodu, patria medzi výborných plavcov,“ priblížil Pastorek.

„Spomedzi troch druhov lám, ktoré chováme, dnes dostali sprchu lamy alpaky. Tie vodu v horúčavách priam očakávajú,“ dodal.

Všetky zvieratá hľadajú počas horúcich dní chládok vnútri chovného zariadenia či pod stromami, ale aj pod prístreškami, ktoré sú ich súčasťou.

 

Zdroj: TASR

Komentáre