Zvieratá v košickej ZOO potrebujú kvôli horúčavám ochladzovanie či úpravou kŕmnych dávok

KošiceZaujímavosti

Koryto potoka na viacerých miestach vyschlo.

Tropické teploty zasiahli aj metropolu východu, pričom v najbližších dňoch by mali vystúpiť ešte vyššie. Z tohto dôvodu Zoologická záhrada Košice upravila kŕmne dávky pre zvieratá a začala s ich ochladzovaním. Zvieratá majú viac krmiva bohatého na vodu, ovocia aj zeleniny. Zároveň niekoľkokrát do dňa dostávajú čerstvú vodu. Oddelenie výživy pre malpy hnedé občas pripravuje mrazenú potravu z ovocia a zeleniny.

Foto
Košická ZOO začala s ochladzovaním zvierat / TASR

Vzhľadom na to, že koryto potoka v ZOO na viacerých miestach vyschlo, chovatelia venujú väčšiu pozornosť aj zvieratám vo výbehoch. Vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu ZOO Košice Eva Malešová doplnila, že ošetrovatelia osviežujú sprchou napríklad lamy a pštrosy:

„Nádoby s vodou pribudli najmä v tých voliérach, kde sa vtáky rady kúpu. Veľa zvierat vďaka rozsiahlym výbehom nájde úkryt v tieni stromov, ale aj pod prístreškami.“

Košická ZOO pri pretrvávajúcich horúčavách plánuje schladzovať vodu kúskami ľadu aj v bazéne pre tulene obyčajné. V Kavečanoch však žijú aj zvieratá, ktoré obľubujú slnko vrátane surikát či lemurov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre