Asgreen víťazom 2. etapy Okolo Kalifornie, Slováci zaostali

SvetŠport

Dánsky cyklista Kasper Asgreen sa stal víťazom 2. etapy pretekov Okolo Kalifornie.

Dánsky cyklista Kasper Asgreen sa stal víťazom 2. etapy pretekov Okolo Kalifornie. Na trati z Rancho Cordova do Lake Tahoe dlhej 214 km triumfoval v záverečnom špurte pred domácim Američanom Tejayom van Garderenom, ktorý sa dostal na čelo celkového poradia.

Tretí skončil so stratou štyroch sekúnd Talian Gianni Moscon. Slovenský reprezentant Peter Sagan, ktorý vyhral 1. etapu, zaostal a do cieľa prišiel na 85. mieste hneď za svojím bratom Jurajom Saganom so stratou 17:46 min na Asgreena. V celkovom poradí klesol na 67. priečku. Na čele bodovacej súťaže ho vystriedal Asgreen, ktorý ma na konte rovnaký počet bodov.

Dán mal z etapového triumfu veľkú radosť. „Som veľmi šťastný, pretože je to moje prvé víťazstvo medzi profesionálmi. Je to obrovský úspech, že som ho získal v takejto náročnej etape. Na ťažkom profile som sa chcel udržať vpredu čo najdlhšie. Cítim som sa veľmi dobre, preto som išiel dopredu už vtedy, keď zaútočil Morton. Keď ma potom dobehla ďalšia skupina, mal som dobrú východiskovú pozíciu pred finále. Na záverečnom kopci atakoval Garderen, ale bolo to skoro, a keď mu dochádzala para, chcel som to využiť. Cieľový výstup bol dlhší a ťažší, ako som čakal, ale dokázal som zvíťaziť," citoval slová Asgreena špecializovaný portál cycling-info.sk.

Juraj Sagan pred Petrom Saganom / Bora

Výsledky

2. etapa (Rancho Cordova - South Lake Tahoe (214,5 km): 1. Kasper Asgreen (Dán.) Deceuninck Quick-Step 6:17:11 h, 2. Tejay van Garderen (USA) EF Education First +4 s, 3. Gianni Moscon (Tal.) Team Ineos +4, 4. Tadej Pogačar (Slovin.) UAE Team Emirates +10, 5. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe +16, 6. Jonas Gregaard Wilsly (Dán.) Astana +27,... 84. Juraj Sagan, 85. Peter Sagan - obaja +17:46 min,... 115. Erik Baška (všetci SR) všetci Bora-Hansgrohe +26:19.

Poradie po 2. etape: 1. Tejay van Garderen (USA) EF Education First 9:31:19 h, 2. Gianni Moscon (Tal.) Team Ineos +6 s, 3. Kasper Asgreen (Dán.) Deceuninck Quick-Step +7, 4. Tadej Pogačar (Slovin.) UAE Team Emirates +16, 5. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe +22, 6. Rob Britton (Kan.) Rally UHC Cycling +33,... 67. Peter Sagan +17:38 min,...94. Juraj Sagan +18:39,... 105. Erik Baška ((všetci SR) všetci Bora-Hansgrohe +26:25.

Bodovacia súťaž: 1. Kasper Asgreen (Dán.) 15 bodov, 2. Peter Sagan (SR) 15,. 3. Tejay van Garderen (USA) 12, 4. Travis McCabe (USA) Tím USA 12, 5. Gianni Moscon (Tal.) 9, 6. Max Walscheid (Nem.) Sunweb 9,... 26. Erik Baška (SR)

Zdroj: SITA / TASR