Černák sa potešil z prvého gólu, Ramsay prezradí neľahký verdikt

VýchodArchívMS 2019

Slovenskí hokejisti vykorčuľujú do úvodného zápasu majstrovstiev sveta vo víťaznej nálade. Po hladkom triumfe 6:1 nad Veľkou Britániou zdolali v michalovskej generálke Nórsko 3:2 po predĺžení, no sami dobre vedia, že uspieť mali už v riadnom hracom čase.

Foto
Tomáš Tatar pred brankárom Nórska Haukelandom / KOŠICE ONLINE

Zverenci Craiga Ramsaya mali jasnú streleckú prevahu (45:17) a úvodný gól strelili už v 22. sekunde zápasu. Pre obrancu Erika Černáka išlo vo štvrtom vystúpení v reprezentačnom drese o premiérový gól na medzinárodnej úrovni.

„Bol to výborný pocit, veď išlo o prvý gól v reprezentácii. Konečne mi to tam padlo!“ pousmial sa zadák Tampy Bay, ktorý od svojho príchodu k národnému tímu ukazuje hru levelu NHL. Okrem starostlivosti o vlastné pásmo dokáže veľmi efektívne podporiť aj ofenzívu. „Takto hráme aj v Amerike a dokážeme si načasovať výpady do útoku. Zatiaľ nám to vychádza a verím, že takto to bude aj počas šampionátu.“

 „Bol to šialený zápas. Od prvého buly sme mali počas prvých desiatich minút lepšiu rýchlosť a boli sme lepší. Potom však hráči prestali plniť niektoré pokyny. Musíme hrať celých 60 minút. Súper však hral veľmi fyzicky a dokázal sa vrátiť do zápasu. Mali sme dobré šance, ktoré sme nevyužili,“ zhodnotil tréner Craig Ramsay.

O víťazstve domáceho tímu napokon rozhodol až gól Richarda Pánika po peknej prihrávke Tomáša Tatara v prvej minúte predĺženia.

„Pre našu pohodu je to dôležité víťazstvo. Nóri boli nepríjemní a strelili nám prvý gól zo zlého uhla. Trošku sme potom znervózneli. Mali sme však obrovské príležitosti, mali sme presilovky, ktoré sme nevyužili. Musíme to ešte potrénovať, lebo sú to veci, ktoré rozhodujú. Hrali sme však aktívne a vyhrali sme. Je to cenné, pretože žiadny súper nie je ľahký a bol to boj,“ upozornil útočník Montrealu, ktorý zaznamenal v stretnutí dve asistencie. „Hlavne ma potešilo víťazstvo. Dodá nám to odvahu na hokejky a určite sa nám bude lepšie trénovať. Svoje body až tak veľmi nevnímam.“

Galéria k článku

V prospech slovenského tímu dopadli aj doplnkové samostatné nájazdy. Tomáš Tatar v nich skúsil parádičku, no puk sa mu zošmykol a k zakončeniu tak nedošlo.

„Takéto nájazdy sú skôr pre divákov, pretože sa idú na zlom ľade a nie sú preto veľmi relevantné. Mne to nevyšlo, ľudí v tomto smere viac potešil Rišo Pánik. Bola to stále iba exhibícia a verím, že si to ľudia užili. My im ďakujeme za dobrú atmosféru,“ vyslal slová vďaky na vypredané tribúny michalovského štadióna. „Je to paráda hrať pred domácimi divákmi, ktorí vás ženú dopredu. Všetci si to užívame.“

Trénera Craiga Ramsaya teraz čaká nepopulárna úloha – poslať na prahu šampionátu domov hráčov, ktorí sa nezmestia do záverečného kádra.

„Každý, kto je tu teraz, si  svoje miesto v tíme zaslúžil. Chlapci bojovali, blokovali strely, obetovali sa. Je veľmi nešťastné, že ich nebudeme môcť zobrať na šampionát všetkých. Taký je však systém a budeme musieť urobiť pár škrtov. Ja osobne som hrdý na všetkých týchto hráčov a bude mu ľúto vyradiť hocikoho z nich,“ uviedol kanadský tréner, ktorý oznámi svoju konečnú nomináciu dnes o 13.15.

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre