Dominantou vianočnej výzdoby v Prešove bude 12-metrový smrek

PrešovZaujímavosti

Rozsvieti sa na sviatok sv. Mikuláša.

Pracovníci Technických služieb mesta Prešov (TSMP) včera (7.11.) pred Konkatedrálou sv. Mikuláša osadili 12-metrový smrek obyčajný, ktorý bude dominantou tohtoročnej vianočnej výzdoby. Lenka Šitárová z prešovskej radnice spresnila, že 30-ročný strom pochádza z ulice Tarasa Ševčenka:

„Vianočný stromček ponúkli mestu obyvatelia bytového domu na ulici Tarasa Ševčenka 30, keďže rástol veľmi blízko bytového domu. No vzhľadom na to, že zodpovedal požiadavkám na vianočný stromček, má jeho príbeh napokon šťastný koniec. Spoločnosť TSMP smrek po výrube umiestnila pred Konkatedrálu sv. Mikuláša a stane sa tohtoročným symbolom prešovských Vianoc.“

Foto
Strom pochádza z ulice Tarasa Ševčenka / Mesto Prešov

Dominantu vianočnej výzdoby rozsvieti 6. decembra Mikuláš spolu s deťmi počas programu na Hlavnej ulici. Strom má kvôli bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov betónový základ, pričom je zaistený drevenými klinmi. Takýmto spôsobom sa má predísť jeho pádu.

„Spolu so stromčekom postupne pribudne v centre mesta už aj vianočná výzdoba. Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta aj tento rok potešia svetelné inštalácie v Južnom parku. Svietiť bude 3D anjel, kvety, ľadové kryštály i vianočné gule, na ktoré sú návštevníci prešovských vianočných trhov zvyknutí. Výzdoba v meste Prešov bude ladená v zlatých farbách v kombinácii s briliantovou bielou,“ dodala Šitárová s tým, že v metropole Šariša bude vyzdobených a rozsvietených 22 vianočných stromčekov vo všetkých mestských častiach.

Komentáre