Dostavba KFA by mala trvať rok

KošiceSpravodajstvo

Kapacita hľadiska sa navýši na viac ako 12-tisíc divákov.

V metropole východu včera (17.4.) začala dostavba Košickej futbalovej arény (KFA), ktorá zahŕňa montáž betónového skeletu tribún, oceľovej konštrukcie strechy a krytiny. Zároveň pribudnú spevnené plochy vnútornej promenády, oplotenie, brány a turnikety. Projekt si celkovo vyžiada 5,86 milióna eur bez DPH, pričom by mal byť ukončený na jar budúceho roka. Kapacita hľadiska sa navýši zo súčasných 5836 na 12 625 divákov.

Vláda v decembri 2021 odobrila na dokončenie KFA štvormiliónovú dotáciu. Dostavba je financovaná aj z úveru vo výške 2,6 milióna eur, ktorý schválili košickí mestskí poslanci. Magistrát zdôraznil, že KFA bude aj počas dostavby naďalej fungovať s minimálnymi bezpečnostnými obmedzeniami:

„KFA už v súčasnosti vyhovuje všetkým požiadavkám na to, aby sa tam mohli hrať duely v najvyššej slovenskej súťaži. S výnimkou kapacity, ktorá je predmetom aktuálnej dostavby, už aréna spĺňa aj požiadavky pre štadión IV. kategórie UEFA.“

Foto
KFA si celkovo vyžiada 5,86 milióna eur bez DPH / TASR

V pláne je aj vyhlásenie verejného obstarávania na koncové zariadenia slaboprúdovej infraštruktúry KFA vrátane zobrazovacích LED panelov či kamier a neskôr sa obstarajú sedadlá. Predseda predstavenstva KFA a košický viceprimátor Marcel Gibóda predpokladá, že po kompletnom dokončení štadióna by si mohla v metropole východu zahrať aj slovenská futbalová reprezentácia, a to na budúci rok. Následne sa počíta aj s tým, že KFA by mohla hostiť zápasy majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov, ktoré sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre